Pierwsze warsztaty

ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH DLA DZIECI I NAUCZYCIELI

“Czerwień sama z siebie powabna jest. Opowieść o historii ubioru” – to temat z którym zmierzyły się dzieci biorące udział w projekcie.
Celem zajęć było zapoznanie uczestników z historią ubioru od epoki kamienia po czasy dynastii piastowskiej; przedstawienie zarówno funkcji ubioru, jak i technik tkackich, farbiarskich oraz zmian zachodzących w dziedzinie mody na przestrzeni wieków.

Podczas warsztatów dla nauczycieli prezentowana była oferta edukacyjna Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego.
Dzisiejszego dnia warsztaty prowadzone były przez Panią Ewę Kurylak – kierownika Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, oraz przez Pana Krzysztofa Piserę również z Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj całość »