Łódzkie pełne Kultury

Miejski Dom Kultury jest partnerem projektu edukacyjnego „Łódzkie pełne kultury”, który upowszechnia kulturę w regionie. W ramach zadania planowane jest umożliwienie dzieciom
i młodzieży z oddalonych od łodzi miejscowości dostępu do zasobów regionalnych instytucji kultury: Muzeum Sztuki w łodzi, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Zadaniem jest zapoznanie mieszkańców województwa łódzkiego z ofertą i sposobem działania łódzkich instytucji kultury. W związku z tym, głównym podmiotem działań edukacyjnych będą dzieci i młodzież szkolna, a także nauczyciele, od których tak naprawdę zależy sposób prowadzenia edukacji kulturalnej w szkole. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych na terenie Zduńskiej Woli. Czytaj całość »