Hanna Tarasiewicz – uczennica Zduńskowolskiego Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Najbardziej ze wszystkich sztuk zawsze pociągała ją fotografia.

Pokazywała swoje zdjęcia podczas wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, m.in.: w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, na wystawie pokonkursowej XI Ogólnopolskiego Biennale Fotografii”Kochać człowieka” w Oświęcimiu, potem w Bielsku-Białej.

Poza fotografią, malarstwem i grafiką ciekawi ją również film. Pierwszy samodzielnie nakręcony i zmontowany film – „Jurata” zakwalifikował się na Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych w Warszawie, następnie został nagrodzony za najlepsze zdjęcia. Był prezentowany także podczas Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych”OKFA” w Koninie w kategorii film amatorski, dokument oraz podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” w Zgierzu. Inny film – „Tymo” zakwalifikował się na XII Przegląd Filmów Uczniowskich „Albatrosy” w Gdyni i został wyróżniony nagrodą specjalną jury – która jest zaproszeniem na tegoroczny 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Interesuje się też projektowaniem – jej projekt zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Mała Forma Dizajnerska – Sekretnik.

Uczestniczy w plenerach i przeglądach. W marcu tego roku reprezentowała szkołę na Ogólnopolskim Przeglądzie Szkół Plastycznych w Katowicach w kategorii malarstwo.