Andrzej Olejniczak – wirtuoz w Ratuszu.

21 maja 2016

Olejniczak & Sendecki European Quartet dosłownie zachwycił zduńskowolską publiczność, która rzadko ma okazję posłuchać na żywo takiej muzyki i spotkać się z artystami tego formatu. Koncert inny niż wszystkie sprawił, że publiczność wręcz oniemiała z zachwytu.

Nawet jeśli niektórzy szli na koncert z pewną dozą nieśmiałości lub wątpliwości po wyjściu z sali widowiskowej słychać było tyko słowa zachwytu. – Ta sala jest stworzona do takich koncertów, więcej – mówili jedni. Inni wtórowali rozpływając się nad talentem i kunsztem muzyków. Koncert pod każdym względem fenomenalny sprawił, że z każdej strony sypały się zamówienia na kolejnych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne z największym naciskiem na jazz.

Andrzej Olejniczak zadowolony z powrotu do miasta swoich urodzin również zaliczył koncert do wyjątkowo udanych, chociaż przed mówił o zupełnie innym rodzaju tremy, który mu towarzyszył. Tremy związanej z występem przed rodzimą publicznością, przed kolegami, z którymi chodził do szkół, przed tymi, z którymi bawił się na podwórku. Trema puściła, kiedy pojawiły się pierwsze dźwięki muzyki. Wielka klasa, wielka muzyka i wirtuozeria na małej scenie Ratusza.

olejniczak2

olejniczak1

olejniczak3