Dzień Dziecka w Zduńskiej Woli

24 maja 2016

W Dniu Dziecka Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz zaprasza na Plac Wolności – tu przed Ratuszem odbędą się występy, konkursy zabawy i przede wszystkim spotkanie z najzabawniejszą parą klaunów w Polsce: Rupehrtem i Rico.

Znani zduńskowolskiej publiczności klauni gwarantują świetną, wielogodzinną zabawę okraszoną wieloma niespodziankami.
W ramach Dnia Dziecka odbędzie się również podsumowanie konkursu „Odleć z nami nie z używkami” oraz happening „Rytm wolnych serc” – odezwa PaT. Kino Ratusz proponuje film „Dzieci z Bullerbyn – nowe przygody”. Film cieszy się wśród najmłodszych ogromnym powodzeniem. Obecnie została wznowiona książka o przygodach sympatycznych dzieci – co tylko podniosło zainteresowanie dawnymi produkcjami filmowymi. Wejściówki na film są bezpłatne. Specjalny program artystyczny przygotowali również instruktorzy z MDK. Zaprezentują się w nim dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach MDK w ciągu całego roku. Oprócz tych punktów programu będzie również wesołe miasteczko, malowanie twarzy, pokaz maszyn firmy Dromak, w trakcie którego najmłodsi będą mogli wcielić się w rolę Boba Budowniczego, Będzie też warsztat tkactwa i naturalnego farbowania tkanin.
Wszystko to od 12.00 na terenie wokół Ratusza – 1 czerwca.
Natomiast w sobotę 4 czerwca od 12.00 zapraszamy do filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach gdzie Wspólnota Lokalna Osiedla Karsznice, Urząd Miasta Zduńska Wola we współpracy z MDK organizują Dzień Dziecka. Będzie pokaz orkiestry dętej i koncert uczestników warsztatów w MDK, będą konkursy z nagrodami oraz pokazy Policji i Straży Pożarnej.
 dziendzieckaZdWola