Finał XII Zduńskowolskiego Dnia Teatru

17 marca 2016

W środę popołudniu zakończyliśmy dwudniowe święto teatru w Zduńskiej Woli.

Do XII Zduńskowolskiego Dnia Teatru zgłosiło sie 9 zespołów z 10 spektaklami i 2 monodramami. Wysoki poziom doceniło jury, które jednak miało poważny orzech do zgryzienia.

Jury w składzie:

– Gracjan Kielar – przewodniczący
– Magdalena Prochasek
– Jan Jakubowski

obejrzało wszystkie przedstawienia, skrupulatnie notując uwagi i spostrzeżenia. Poziom był bardzo wysoki, a przy tym doświadczyliśmy niezwykłej różnorodności wydarzeń scenicznych. Ostatecznie jury ogłosiło swój werdykt:

Grand Prix – dla zespołu Fundamentum z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli za
spektakl „Ósmy dzień tygodnia”

Nagrodę dla Teatru „Pierwszaczki” za energię i osobowość sceniczną w spektaklu „Jaś i Magłosia”

Nagrodę dla Warsztatów Tearpii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Bonex” za zespołowość i
szczególną wrażliwość teatralną w spektaklu „Przebudzeni”

Wyróżnienie dla Teatru „Podleśna 55” z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli za twórczą
formę i treść spektaklu „Ja”

Wyróżnienie dla grupy teatralnej „Giganci z Wojsławic” za spektakl „Wróżki”

oraz indywidualne wyróżnienia dla aktorów

Aleksandry Denkowicz z grupy teatralnej „Face To Face”
Magdaleny Przesmyckiej z grupy teatralnej „Giganci z Wojsławic”
Wiktorii Urbaniak z grupy teatralnej „Opowiastki z jedenastki”
Wanessy Gasik z grupy teatralnej „Opowiastki z jedenastki”
Natalii Górnik z grupy teatralnej „Bez Nazwy” i I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli
Zuzanny Dróżdż z grupy teatralnej „Bez Nazwy”
Kacpra Giezek z grupy teatralnej „Do kwadratu”
Jana Sobieraja z grupy teatralnej „Do kwadratu”

i wyróżnienie za reżyserię spektaklu „Ósmy dzień tygodnia”
dla Zbigniewa Rudeckiego

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

W ramach XII Zduńskowolskiego Dnia Teatru w Ratuszu zostały wystawione również dwa spektakle: „Dzieła wszystkie Szekspira” w wykonaniu Teatru Małego z Łodzi z udziałem obu jurorów oraz „Bal w operze” w wykonaniu teatru SzturmAli ze Zduńskiej Woli.

Kończąc tegoroczną edycję naszych teatralnych spotkań dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ich organizację, w tym firmie Szkło – ZDW, która ufundowała statuetki, a nagrody dla uczestników przygotowało Kino Ratusz. Specjalną nagrodę dla reżysera zwycięskiego spektaklu ufundował Prezydent Miasta Zduńska Wola Pan Piotr Niedźwiecki.

fot. Magda Janicka i MDK

wreczenie4 szekspirr1 baliinne