Kocham Cię mamo…

26 maja 2016

To najczęściej powtarzane w ciągu ostatniego tygodnia wyznanie. Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz pomagał wyrazić nie tylko słowami. Tak było w Ratuszu oraz w filii MDK w Karsznicach.

W Ratuszu w ciągu ostatniego tygodnia miało miejsce kilka wydarzeń, które były poświęcone i dedykowane mamom. Od Kina Na Szpilkach ze świetnym filmem “Dzień Matki” po PiosenKawkę i konkurs recytatorski “Posłuchaj mnie mamo”. Te ostatnie odbyły się w przededniu Dnia Matki. – Kiedyś w MDK zauważyliśmy, że  z okazji Dnia Matki wszyscy organizują  konkursy lub przeglądy piosenki. Postanowiliśmy mamo zadedykować wówczas wiersz. To przecież mama uczy nas pierwszych wierszy i z dumą chwali się kiedy potrafimy swój pierwszy wierszyk zadeklamować. “Posłuchaj mnie mamo” jest zawsze strzałem w dziesiątkę – mówi Joanna Sychniak-Paterek.

Jury w składzie: Edyta Kulda, Martyna Kałczak i Dawid Mazurkiewicz po wysłuchaniu 27 uczestników wyłoniło laureatów i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia

w kat.

Publiczne Gimnazjum

1. Wiktoria Ratajczyk – I miejsce
2. Justyna Rubajczyk – II miejsce
3. Gabrieli Jabłońskiej – wyróżnienie
4. Kacper Ulatowski – wyróżnienie
Szkoła Podstawowa kl. 4-6

1. Michał Marczyński – I miejsce
2. Franciszek Gajda – II miejsce
3. Dominik Kędzierski – III miejsce
4. Laura Chaładyniak – III miejsce
5. Aleksandra Orzepińska – wyróżnienie
Szkoła Podstawowa kl. 1-3

1. Zofia Bober – I miejsce
2. Patrycja Student – II miejsce
3. Maja Rutkowska – III miejsce
4. Maria Stolecka – III miejsce
5. Franiszek Matysiak – wyróznienie
6. Hanna Staniszewska – wyróżnienie

poslu1

Karsznice

Również w Karsznicach Dzień Matki miał charakter uroczystej i… wspólnej zabawy. Oprócz tradycyjnych życzeń instruktorzy z filii MDK postawili na swobodną zabawę, która przyniosła radość i mamom i ich dzieciom.

dkm2 dmk1