Łączy nas muzyka – wydarzenia tygodnia

21 marca 2016

Koncert Misterium Pasyjne i spotkanie z  Jarosławem Chojnackim to dwa najważniejsze wydarzenia koncertowe minionego tygodnia, na które mieszkańców Zduńskiej Woli zaprosił Miejski Dom Kultury – Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz.

Tym razem na wyjątkowy koncert zaprosiliśmy mieszkańców miasta do wyjątkowego miejsca – kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Tam właśnie odbył się koncert Misterium Męki Pańskiej – Pasja wg św. Jana. Wydarzenie przygotowali artyści z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.  Czwartkowy wieczór przypomniał nam najpiękniejsze dźwięki Jana Sebastiana Bacha z fundamentalnego dzieła europejskiej kultury.

Wyjątkowy charakter miał również sobotni koncert Janusza Chojnackiego, który odbył się w ramach stałego cyklu – KultuRatusz. Janusz Chojnacki wprowadził nas w magiczną krainę, gdzie melodia i słowa cudownie współgrają czarując widownię harmonią i zmysłowością.

Pasja1 kulturatusz choj