Łódzkie pełne Kultury

30 października odbyły się kolejne warsztaty z projektu Łódzkie pełne Kultury. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Widzenie światłocieniowe
Światło – cień nierozłączna para, bez jednego nie ma drugiego. Każdy przedmiot ma inny cień, ale i cień tego samego przedmiotu może być różny w zależności od światła, jego intensywności, kąta padania czy liczby źródeł światła. Z wykorzystaniem tylko cienia przedmiotu można robić zdjęcia bez aparatu fotograficznego. A to wszystko w ciemni przy świetle, ale czerwonym.

Warsztaty przeprowadziły:

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk – artystka, pedagog specjalna, edukatorka. Prowadzi wojewódzki konkurs interdyscyplinarny „Do czterech razy sztuka!” łączący zainteresowania i wiedzę z zakresu literatury, historii i wiedzy o sztuce XX i XXI wieku. Tworzy audiodeskrypcje dzieł sztuki współczesnej dla osób niewidomych, a także warsztaty dla osób z dysfunkcją wzorku i słuch. W swojej twórczości artystycznej zajmuje się sztuką włókna (tkaniny, obiekty, instalacje).

Maja Pawlikowska – edukator muzealny, filolog, czynna scenografka filmowa, telewizyjna i teatralna. Realizatorka projektów społecznościowych, szczególnie we współpracy ze środowiskami osób wykluczonych społecznie i ekonomicznie (m.in. w zamkniętym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 5 w Łodzi).