Olejniczak&Sendecki – wizrtuozi jazzu

6 kwietnia 2016

To będzie muzyczne wydarzenie maja. W Zduńskiej Woli wystąpi światowej sławy muzyk jazzowy, zduńskowolanin Andrzej Olejniczak. W Ratuszu wystąpi razem z fenomenalnym “Adzikiem” Sendeckim, z którym tworzą Olejniczak&Sendecki European Quartet. W składzie, na scenie Ratusza pojawią się także: Michał Barański i Mark Mondesir.

Do swojego miasta rodzinnego przyjedzie wirtuoz polskiego jazz’u Andrzej Olejniczak – urodzony tu w latach pięćdziesiątych muzyk, który na stałe wpisał się już na karty polskiego i światowego jazzu.
W Zduńskiej Woli pojawi się z grupą, z którą stworzył rewelacyjny projekt Olejniczak&Sendecki European Quartet.

Wraz ze zduńskowolaninem w koncercie zagra Vladyslav “Adzik” Sendecki – uznany przez “New Yourk Village Voice” za jednego z 5 najlepszych pianistów na świecie.
Obaj swoją współpracę rozpoczynali 40 lat temu kiedy spotkali się w Extra Ball Jarka Śmietany. Potem stworzyli z sukcesem grupę Sun Ship. Pod koniec lat 90tych wracają do wspólnego koncertowania. Występują na wielu polskich i światowych scenach, a ich koncert podcza IV Letniej Akademii Jazzu w Łodzi zostaje uznany przez wielu za jedno z najlepszych wydarzeń artystycznych Akademii.

Swoje siły łączą tworząc projekt “Olejniczak&Sendecki European Quartet”, który jest wydarzeniem na każdej sali koncertowej, na której się pojawia. Program koncertów kwartetu opiera się głównie na autorskich kompozycjach obu liderów, które prezentują szeroki wachlarz brzmień: od współczesnego hard bopu do free-jazzu, z wpływami polskiej muzyki klasycznej i ludowej oraz muzyki hiszpańskiej.

Tak prasa prezentuje wrażenia z ich wspólnych koncertów:
„Adzik Sendecki przy fortepianie to zadziwiający polotem i finezją gry pianista, który jak się wydaje, nawet z ksiązki telefonicznej potrafiłby skonstruować niezgorszy standard jazzowy. Olejniczak na saksofonie to muzyczna wolność, która w każdym numerze pozwala mu na skonstruowanie fantastycznie przemyślanych brzmień i improwizacji, które zachwycają perfekcją. Ten wybitny muzyk potrafi też z pokorą złożyć instrument na piersi i słuchać jak grają jego koledzy. Właśnie ta zdolność słuchania siebie nawzajem decyduje o klasie muzycznej tego składu”. („Gazeta Wyborcza”)

Grupa zagra w składzie:
Andrzej Oleniczak – saksofon, “Adzik” Sendecki – fortepian, rhodes piano, keyboard. Michał Barański – kontrabas, Mark Mondesir – instrumenty perkusyjne.

Bilety w kasie Ratusza:

do 15.05.2016 – 50 zł
od 16.05.2016 – 60 zł

Drukowanie