Piosenki przy kawce

20 kwietnia 2016

W Kawiarni Literackiej w Ratuszu odbyła się wczoraj pierwsza odsłona nowego cyklu zaproponowanego przez Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz pod tytułem “PiosenKawka”. Młodzi uczestnicy zajęć Studia Piosenki tym razem ćwiczyli nie tylko pod okiem instruktora.

“PiosenKawka” to z założenia spotkanie z muzyką w tle, które staje się również treningiem dla młodych artystów, którzy najczęściej występują przed swoim instruktorem lub innymi kolegami.

-Tym razem proponujemy im wyjście z domu, pozostawienie na chwilę tabletów i telewizorów i kontakt z żywą publicznością. Nasze spotkanie to z jednej strony miłe popołudnie z muzyką, a z drugiej możliwość sprawdzenia się w trudnych, czasem bardzo stresujących sytuacjach jakimi są występy na scenie.  Liczę jednak, że zarówno publiczność jak występujący będą bawili się dobrze – mówił Andrzej Wawrzyniak pomysłodawca przedsięwzięcia.

Kawiarnia Literacka była wypełniona po brzegi. W większości przez najbliższą rodzinę występujących 10 uczestników Studia Piosenki przy MDK. PiosenKawka na stałe wpisze się w kalendarz imprez MDK.

-Chcemy w przyszłości zaprosić na naszą mini scenę wykonawców, podopiecznych placówek kulturalnych z regionu. To dla młodych artystów zawsze wielkie wyzwanie. Uczyć się śpiewu, rozumieć muzykę, interpretować ją to jedno, ale innym ważnym elementem jest umiejętność przekazania publiczności emocji jakie niesie ze sobą muzyka. dodaje Andrzej Wawrzyniak.

pio2 pio3