Projekt Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

Bmk Logo Lodzkie CMYK 1

BMK3

Banner Bmk Lodzkie

Bardzo Młoda Kultura to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej.

Organizatorem tego ogólnopolskiego programu jest Narodowe Centrum Kultury, z kolei operatorem regionalnym – Łódzki Dom Kultury, a jednym z dwunastu partnerów regionalnych – Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

To program, którego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszenie współpracy między sektorami kultury i edukacji. Program nastawiony jest przede wszystkim na sieciowanie, integrację i współpracę. Skierowany jest do nauczycieli, pracowników domów kultury, bibliotek, teatrów, muzeów, edukatorów i animatorów kultury. Daje możliwość spotkania osób, które zajmują się edukacją kulturową indywidualnie, w grupach nieformalnych, w instytucjach czy organizacjach pozarządowych. Cele programu będą realizowane poprzez bezpłatne warsztaty prowadzone dla osób zajmujących się edukacją kulturową (marzec-czerwiec 2020). Program to także szansa na zdobycie środków finansowanych na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej, skierowane do dzieci i młodzieży (konkurs zostanie ogłoszony 4 maja br.).

10 lipca poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji i zwycięskie projekty.

Gratulacje dla wszystkich „sprawców kultury” w woj. łódzkim w 2020 r.

Poznajcie ich —>https://www.facebook.com/lodzkidomkultury/videos/922320288246917

materiały:  SprawMY Kulturę | BMK łódzkie