Projekt Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

SPOTKANIE INFORMACYJNO-SIECIUJĄCE, ZAPLANOWANE NA 17.03, ODWOŁANE

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjno-sieciującym, które inauguruje działania składające się na program Bardzo Młoda Kultura w woj. łódzkim w 2020 r. Organizatorem tego ogólnopolskiego programu jest Narodowe Centrum Kultury, z kolei operatorem regionalnym – Łódzki Dom Kultury, a jednym z dwunastu partnerów regionalnych – Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

Bardzo Młoda Kultura to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej.

To program, którego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszenie współpracy między sektorami kultury i edukacji. Program nastawiony jest przede wszystkim na sieciowanie, integrację i współpracę. Skierowany jest do nauczycieli, pracowników domów kultury, bibliotek, teatrów, muzeów, edukatorów i animatorów kultury. Daje możliwość spotkania osób, które zajmują się edukacją kulturową indywidualnie, w grupach nieformalnych, w instytucjach czy organizacjach pozarządowych. Cele programu będą realizowane poprzez bezpłatne warsztaty prowadzone dla osób zajmujących się edukacją kulturową (marzec-czerwiec 2020). Program to także szansa na zdobycie środków finansowanych na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej, skierowane do dzieci i młodzieży (konkurs zostanie ogłoszony 4 maja br.).

Spotkanie informacyjno-sieciujące przeznaczone dla przedstawicieli sektorów edukacji i kultury z powiatów łaskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego odbędzie się 17 marca 2020 r. w godz. 10.00-16.00 w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli (pl. Wolności 26). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy na spotkanie 17 marca —— >https://forms.gle/ukz8ouRdbE85Y4zc6

Koordynator projektu w Miejskim Domu Kultury – Dominika Malinowska dominika.malinowska@mdk-zdunskawola.pl) , tel. 43 823 25 92, 605 725 300

Szczegółowe informacje o programie Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 znajdują się na stronie www.bmklodzkie.pl.

“Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.
Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w województwie łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

Program przewiduje 4 spotkania:

17 marca – spotkanie informacyjno-sieciujące

17 kwietnia – warsztaty w godz. 10.00-17.00 (edukacja sztuki wizualne + współpraca)
6 maja – warsztaty w godz. 10.00-16.00 (Design Thinking) – dostęp do internetu, praca w grupach przy stolikach, flipchart
20 maja – warsztaty w godz. 10.00-16.00 (Warsztaty dotyczące pisania wniosków) – praca przy stolikach

Więcej informacji nt. warsztatów oraz informacje o zapisach będę przekazywane bliżej wyznaczonych terminów.