Projekt “Latać może każdy – warsztaty modelarskie” będzie realizowany!

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli pozyskał środki na realizację projektu pt. „Latać może każdy – warsztaty modelarskie” , współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2015 roku.

Celem, złożonego do Łódzkiego Domu Kultury projektu, jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, zdobywanie wiedzy z różnych technik modelarstwa oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami, ponadto propagowanie wiedzy technicznej, zdobywanie praktycznych i teoretycznych umiejętności modelarskich.
Pisząc projekt, zależało na tym, by dzieci i młodzież mogły realizować swoje pasje w pracowni modelarskiej pod okiem wykwalifikowanej kadry. Warsztaty z instruktorami modelarstwa przewidziane są we wrześniu. Zakończenie projektu przewidziane jest na październik.
Modelarstwo w Zduńskiej Woli na przestrzeni 50-u lat miało różną aktywność, jednakże zawsze przejawiało się w tożsamości zduńskowolan. Grupy hobbystów-modelarzy zmieniały swoją siedzibę kilkakrotnie, dzisiaj nie ma formalnej grupy, która zrzeszałaby pasjonatów modelarstwa, stąd nasza inicjatywa wskrzeszenia tej formy spędzania wolnego czasu. Próby uruchomienia modelarni pojawiły się podczas zajęć feryjnych, co okazało się przysłowiowym „strzałem w 10”. Na zajęciach pojawiły się tłumy młodzieży, niestety modelarstwo jest drogim hobby i nie wszystkie grupy społeczne mają do niego dostęp. Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli chciałby unowocześnić swoją ofertę programową, wprowadzając na stałe warsztaty modelarskie i tym samym zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności w tej dziedzinie. (KM)

logo wpkwł BANER WP_20150503_16_39_52_Pro