Projekt RÓŻNICA I POWTÓRZENIE ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu SCENA DLA TAŃCA 2015

logo-IMIT1

Projekt Różnica i Powtórzenie – Tourneé ma za zadanie umożliwić Maciejowi Kuźmińskiemu tourneé jego najnowszej choreografii Różnica i Powtórzenie. Pozwoli to artyście zaprezentować przed szerszą publicznością (ok. 2000 odbiorców, 9 spektakli) swój pierwszy pełnowymiarowy spektakl, nawiązać nowe kontakty z repertuarowymi scenami, takimi jak Teatr Wybrzeże, czy Teatr Ósmego Dnia, oraz rozwinąć i dopracować tę ambitną produkcję.

Wielokrotne prezentacje spektaklu sprzyjają także rozwojowi twórczemu artystów tańca, zaangażowanych do współpracy przy projekcie. Wspomniany ośmioosobowy zespół realizatorów, którego powstanie jest przeniesieniem zachodnich standardów produkcyjnych do naszego kraju, przy możliwości dłuższej współpracy umocuje swój byt w polskim tańcu dając potencjał stworzenia nowej, repertuarowej grupy.

W ramach projektu odbyły się spektakle:

Konin – Centrum Kultury i Sztuki – 24 kwietnia 2015

Bytom – Bytomskie Centrum Kultury – 26 kwietnia 2015

Poznań – Teatr Ósmego Dnia – 8 maja 2015

Poznań – Teatr Ósmego Dnia – 10 maja 2015

Gdańsk – Teatr Wybrzeże – 23 maja 2015

Krotoszyn – Ośrodek Kultury

Siedlce – Centrum Kultury i Sztuki

Bielsko-Biała

Zduńska Wola – Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ

Więcej o projekcie na stronie http://pl.maciejkuzminski.com/portfolio/roznica_i_powtorzenie/

plakat kużmiński do druku