Roboty w Ratuszu – warsztaty kodowania.

5 września 2016

 

Już wkrótce w Ratuszu ruszają zajęcia kodowania – nowa, inspirująca propozycja dla młodzieży sprawi, że Ratusz wypełni się robotami. To wszystko wynik udziału Miejskiego Domu Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz w projekcie “Link do przyszłości”.

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Cel ten jest realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania zwykorzystaniem robotów, prowadzonych przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. W ramach warsztatów uczestnicy tworzą swoje pierwsze aplikacje w programie Scratch, a następnie testują ich działanie ożywiając programowalne roboty Finch.

W ramach pierwszej edycji projektu, realizowanej jesienią 2015 r. aż 4000 młodych osób w wieku od 10 do 15 lat skorzystało z warsztatów z robotami zachęcających do nauki programowania. Dzięki zaangażowaniu organizatorów z bibliotek, szkół i ośrodków kultury w małych miejscowościach w całej Polsce odbyło się ponad 200 warsztatów, podczas których uczestnicy w praktyce mogli przekonać się, jak wiele radości może dać tworzenie własnych programów w języku Scratch i ożywienie za ich pomocą programowalnych robotów Finch.

Jesienią 2016 w ramach drugiej edycji projektu, zorganizowanych zostanie kolejnych 200 warsztatów, w których udział weźmie około 3 000 młodych osób. Wśród nich jest również Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Zajęcia będą prowadzone dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Rekrutacja rusza wkrótce.

 

żródło: linkdoprzyszlosci.pl