KONCERT PIOTRA LASOTY

Kiedy:
17 Luty 2020@16:00 – 17:00
2020-02-17T16:00:00+01:00
2020-02-17T17:00:00+01:00
Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
ZDUŃSKOWOLSKIE CENTRUM INTEGRACJI RATUSZ

17 lutego, godz. 16.00, sala widowiskowa

Piotr Lasota – skrzypce
Dominik Mac – fortepianw programie koncertu:

J.S. Bach – Andante i Allegro z 2 Sonaty a-moll na skrzypce solo, BWV 1003
H. Wieniawski – Souvenir de Moscou op.6
M. Karłowicz – Allegro Moderato z Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8

Piotr jest uczniem PSM I i II stopnia w Zduńskiej Woli w klasie skrzypiec Małgorzaty Mazurek. Koncert jest nagrodą specjalną ufundowaną przez Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli dla laureata Festiwalu FORTE.

Piotr Lasota jest wszechstronnie uzdolnionym młodym człowiekiem. Uczęszcza do jednego z najlepszych liceów w Polsce, gdzie rozwija się w naukach ścisłych, pasjonuje go również logika. Z pośród wielu talentów, którymi został obdarzony Piotr – ten jeden, będziecie Państwo mogli dziś usłyszeć. Piotr rozpoczął naukę gry na skrzypcach mając siedem lat. Mimo iż dziś ma lat dopiero szesnaście, znalazł już to, co zdaje się być najważniejsze – miłość, którą jest właśnie gra na skrzypcach oraz spełnienie, które dają mu wystąpienia dla publiczności. Piotr na scenie czuje się jak ryba w wodzie, wie że to jego miejsce. Talent i umiejętności tego młodego Zduńskowolanina zostają docenianie i nagradzane na ważnych ogólnopolskich konkursach skrzypcowych. Piotr ze szczególną przyjemnością gra wirtuozowskie, wymagające zaawansowanej techniki utwory skomponowane przez wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora – Henryka Wieniawskiego.

Festiwal FORTE to ogólnopolskie wydarzenie kierowane do uczniów i nauczycieli szkół muzycznych II stopnia. Organizowane jest rokrocznie od 2016 roku w Zduńskiej Woli przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Zduńskiej Woli. W ramach Festiwalu odbywają się m.in.: konkurs dla skrzypków i altowiolistów, warsztaty i wykłady dla nauczycieli.

Darmowe wejściówki na koncert do odbioru w kasie Ratusza.