WYSTAWA PRAC MAGDALENY RZEŹNICZAK I KATARZYNY KACZYŃSKIEJ ,,kolażysz to?”

Kiedy:
27 Styczeń 2021@13:00 – 24 Luty 2021@23:45
2021-01-27T13:00:00+01:00
2021-02-24T23:45:00+01:00
Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
ZDUŃSKOWLSKIE CENTRUM INTEGRACJI RATUSZ

Stare gazety, katalogi, okładki książek, materiały – z nich też może powstać sztuka. Interesująca sztuka.

kolażysz to? to wystawa prac Magdaleny Rzeźniczak i Katarzyny Kaczyńskiej, którą od 27 stycznia oglądać mogliście w zewnętrznych witrynach Ratusza, a obecnie w Ratuszu na I piętrze.

Magdalena Rzeźniczak

Zajmuje się recyklingiem gazet, bo uważa, że to im daje drugie życie.  Tworzy z nich kolaże. W swoich pracach często podejmuje temat emocji, które towarzyszą człowiekowi. Mówi o samotności, miłości; jest w nich wiele jej osobistego życia,
więc można powiedzieć, że stanowią swoistą autoterapię.
Czasami prace śmieszą, poruszają, skłaniają do refleksji, bywają też komentarzem do otaczającej rzeczywistości.
Swoje prace publikuje na Instagramie, podpisując się @dziki_las.collages.

Katarzyna Kaczyńska

Do wykonania pierwszego kolażu zainspirowały ją 3 lata temu wycinanki Wisławy Szymborskiej. Subtelne słowa i obrazy poetki zaczarowały także jej sposób wyrażania uczuć i emocji.
Kolaże to specyficzny język słów i obrazów. Tematyka jej prac jest różnorodna, tak jak różnorodne jest to, co wydarza się w jej życiu. Często przewijają się jednak motywy międzyludzkich relacji, uczuć i emocji. Nie jest jej obce włączanie się w debatę dotyczącą wyzwań, jakie stoją przed ludzkością. Uwielbia artystyczne niedopowiedzenia. Każdy ma dzięki temu okazję na kontynuowanie swojej opowieści.
Kolaże wykonuje analogowo, wykorzystując do tego celu stare gazety, katalogi, tkaniny, stare okładki książek.
Szukajcie ich też na Instagramie: @kola.zuwka.