Wystawowy Ratusz

5 kwietnia 2016

Wystawa goni wystawę – Ratusz stał się ciekawym centrum wystawowym prezentującym dorobek artystyczny mieszkańców miasta, ale również wystawy odwołujące się do ważnych elementów życia społecznego i kulturalnego. Właśnie ruszyły dwie – kolejne jeszcze w tym tygodniu – tym razem będzie to koronkowa robota.

Warsztat Terapii Zajęciowej “Bonex” w miniony poniedziałek zaprosił na wernisaż wystawy rękodzieła 25 swoich podopiecznych zatytułowanej: “Przez nasze okno”. Widać przez nie naprawdę artystycznie i kolorowo – zobaczcie sami odwiedzając budynek przy pl. Wolności 26.

DSC_0435 DSC_0423 DSC_0438

2 kwietnia ruszył w Zduńskiej Woli „Tydzień dla życia” organizowany przez „Stowarzyszenie dla życia i rodziny ze Zduńskiej Woli”. W ramach obchodów w Ratuszu odbyła się specjalna projekcja filmu “Doonby – każdy jest kimś” oraz wystawa-projekt „Matki: mężne czy szalone?”, na który składa się wystawa fotografii i książka opowiadająca historię kobiet, które urodziły mimo wszystko. Wystawa będzie dostępna podczas całego „Tygodnia dla życia” w foyer Ratusza.

IMG_1742 IMG_1738