XII Dzień Teatru – Ratusz pełen aktorów

11 marca 2016

Zduńskowolski Dzień Teatru chyba na stałe wejdzie do kalendarza imprez, jako dwudniowe wydarzenie. Tym razem organizowany po raz XII znowu zaskoczy uczestników mnogością wydarzeń i ciekawych propozycji.

– Miłośnicy teatru dopisali jak zwykle. Cieszę się, że mamy tak duże zainteresowanie. Udało nam się zorganizować również dwa świetne pokazy – nasz rodzimy i spektakl łódzkiego Teatru Małego – mówi Joanna Sychniak-Paterek koordynatorka wydarzenia.

W Dniu Teatru udział weźmie 9 zespołów, które pokażą 10 spektakli i dwa monodramy. W sumie Ratusz będzie gościł 130 uczestników zmagań teatralnych. Ale to nie wszystko.

15 marca, – czyli pierwszego dnia imprezy o 20.00 wystąpi rodzimy teatr SzturmAli ze spektaklem „Bal w operze”. Trzy godziny wcześniej, o 17.00, na scenie zduńskowolskiego Ratusza pojawi się grupa Teatru Mały z Łodzi, która wystawi sztukę „Dzieła wszystkie Szeksipra (w nieco skróconej wersji).” To będzie prawdziwa uczta dla miłośników dobrego humoru. Z jednej strony śmiejący się do rozpuku z elit Julian Tuwim, a z drugiej przyjemna w odbiorze, nafaszerowana żartem wyjątkowa sztuka o szekspirowskim ujęciu życia.

Tak o przedstawieniu piszą jego twórcy: „…Trójka łódzkich aktorów – Gracjan Kielar, Jan Jakubowski i Krzysztof Pyziak przez półtorej godziny bawi publiczność żonglerką cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira, którego duch pojawia się zresztą osobiście. W ramach spektaklu: “Otello” jako rap, “Makbet” po góralsku, ”Romeo i Julia” grana przez samych mężczyzn, „Kroniki królewskie” jako mecz piłkarski i “Hamlet” w wielu skróconych wersjach. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Na całość składają się najsłynniejsze dialogi i monologi, w dowcipnej i zaskakującej formie…”

Uwaga! Bilet na oba przedstawienia łącznie kosztuje jedynie 5 zł. Lepiej wcześniej się w niego zaopatrzyć!

Dzień Teatru w Zduńskiej Woli w tym roku 15 i 16 marca. We wtorek przesłuchania konkursowe i dwa wyjątkowe spektakle, a w środę interesujące warsztaty. Poprowadzi je m.in. zduńskowolanin Jan Jakubowski, aktor pracujący z Teatrem Małym w Łodzi oraz Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.

Dzien Teatru Plakatm