,,Zacznij od sztuki”

 

Z Nowym Rokiem w nowe cykle. Od 4 stycznia na naszym Facebooku https://www.facebook.com/ratusz.zdunskawola  i na naszej stronie prezentujemy nowe kulturalne przedsięwzięcie.

Nasz nowy cykl otwiera Katarzyna ,,Kaktus” Borkowska.

Grafika to jedna z jej licznych pasji. Przeplata się w jej życiu wraz z fotografią, rysunkiem, malarstwem, filmowaniem czy tatuowaniem.

– Prace, które oglądacie to w dużej mierze rysunki i szkice w pełni cyfrowe, powstałe podczas kompletnego lockdown’u, gdy stęskniona za przyjaciółmi i z potrzebą wydostania się z domu, uciekłam w świat wyobraźni i kreacji. Owoce tej ucieczki widzicie w portretach bliskich mi osób, swobodnych szkicach, gdzie pozwoliłam ręce i sercu działać we własnym rytmie oraz ilustracjach – mówi artystka. – Nabrałam swobody w działaniu i odprężenia. Sztuka, choć stała się moją pracą, nigdy nie straciła rangi pasji, a tworzenie formy medytacji – dodaje.

 

W ,,Zacznij od sztuki” prezentujemy sylwetkę Oliwii Bulzackiej. Młoda artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, a obecnie studentką grafiki AR i VR na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Zachęcamy do obejrzenia jej animacji pt. ,,Okno na świat”.

– Bajki i filmy animowane pokochałam jako dziecko i kocham do dziś. Jednak animacją jako dziedziną sztuki, środkiem wyrazu, czymś czym mogłabym się zajmować, zainteresowałam się ok 3 lata temu. Od tamtej pory marzę, żeby w przyszłości zajmować się animacją i grafiką 3D w filmach lub grach – mówi artystka – Dzięki obecnym studiom jestem na dobrej drodze – dodaje.

,,Okno na świat” to jeden z jej pierwszych filmów. Jest jednocześnie jej pracą dyplomową tworzoną w ostatniej klasie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Było to dla niej ogromne wyzwanie i największy projekt, nad którym do tej pory pracowała.

Kolejna młoda artystka, którą chcemy przedstawić to Jessie Marciniak. Na co dzień pracuje jako graficzka w Szczecinie. Po godzinach zajmuje się kolażami oraz stylizacją modelek na sesje fotograficzne.

Swoją twórczość opisuje tak:

,,laurki zostały stworzone z potrzeby dawania światu najcenniejszego daru M I Ł O Ś C I. jest to jedno z piękniejszych i silniejszych uczuć. miłość jest wielowymiarowa. nie można jej sklasyfikować, tym bardziej wyrażanie jej nie jest łatwą sztuką. chciałabym ubrać w piękne słowa moje uczucia. niestety nieśmiałość paraliżuje oraz dystansuje mnie. ukrywam się za wyciętymi obrazkami. klejąc wycinki do kartki otwieram serce, uchylam moje drzwi wrażliwości. różnorodność laurek jest symbolem wielowymiarowości miłości. obdarowuje nimi utalentowane dziewczęta, których uzdolnienie chwyciło mnie za serce. dziewczyny te, są towarzyszkami wzruszeń”.