Życie masz tylko jedno… – Wieczór z Wawrzynem

23 kwietnia 2016

“Życie masz tylko jedno, więc uważaj…” trudo się oprzeć wrażeniu, że tytuł nowej piosenki Andrzeja Wawrzyniaka był mottem piątkowego Wieczoru z Wawrzynem, którego gościem specjalnym była Anna Krebs.

Tradycyjne spotkanie z twórczością Andrzeja Wawrzyniaka w Kawiarni Literackiej w Ratuszu tym razem pachniało wiosną i co kilka wersów piosenek odwoływało się do radości życia i pieczołowitej pielęgnacji każdej danej nam chwili. A wszystko zaczęło się od premierowego utworu “Życie masz tylko jedno”, który zarówno w linii muzycznej, ale przede wszystkim tekstem długo pozostaje w pamięci. Aż chce się wyjść z koncertu i zacząć wszystko od nowa – powoli, świadomie, entuzjastycznie kontemplując każdy moment.

Równie mocny w przekazie był także inny utwór Andrzeja Wawrzyniaka, wcześniej wykorzystywany w TVP 2 w programie “Opowiedz mi swoją historię” o tym samym tytule. – Marzenia się spełniają – powiedziała na początku występu Anna Krebs, gość specjalny artysty – kiedy Ratusz był budowany marzyłam o tym, żeby kiedyś tu zaśpiewać. Dziś tu jestem – warto marzyć – dodała wzruszona.

Para stworzyła ciepły i barwny duet, który wspomagali muzycy: Dariusz Wawrzyniak i Marcin Jagiełło.

Kolejna odsłona Wieczoru z Wawrzynem pokazała bogactwo nowych kompozycji artysty. Co z nimi będzie? – Rzeczywiście mam już pełen materiał na nową płytę. Coś się krystalizuje, ale moim marzeniem jest przede wszystkim żyć i tworzyć… Być może stworzę wkrótce płytę – dodał tajemniczo Andrzej Wawrzyniak.

waw4 waw8waw7waw1 waw2