Bez kategorii

760 postów

Święto Kwiatów

Będzie kwieciście i kolorowo.

Będą stoiska z nasionami, sadzonkami, kwiatami, drzewami i krzewami. Będziecie mogli kupić artykuły do pielęgnacji roślin, do wyposażenia ogrodów, balkonów i tarasów.

Nie zabraknie również pysznych miodów i wielu produktów związanych z ogrodnictwem.

Po ubiegłorocznej przerwie zapraszamy Was do Karsznic na kolejną edycję ,,Święto Kwiatów”.

Wydarzenie odbędzie się 31 lipca.

Cześć handlowo–kwiatową planujemy w godzinach 6:00 – 15:00 na terenie zielonym, przy zbiegu ulic: Leśmiana i Okrzei ( przy górce).

Od godz. 16.00 zapraszamy Was do wspólnej zabawy przy fili MDK, ul. Okrzei.

Zaplanowaliśmy animacje i zabawy dla dzieci, jogę painting i warsztaty plastyczno-ruchowe. O godz. 17.00 rozpoczną się warsztaty i pokazy cyrkowe.

Dwie godziny późnej o 19.00 wystąpi ,,Warta Folk Band”.

Kapela z Warty powstała formalnie w 2008 r. na potrzeby festiwalu folklorystycznego, organizowanego w sieradzkim skansenie. Muzycy grają ze sobą już jednak od kilkunastu lat. Liderem i solistą zespołu jest Wiktor Baranowski (klarnet), dyrektor Warckiego Centrum Kultury. Ponadto ,,Wartę Folk Band” tworzą muzycy: Zbigniew Angulski (gitara akustyczna), Krzysztof Bednarek (perkusja), Maciej Piniarski (kontrabas, gitara elektryczna), Marcin Wojtysiak (akordeon). Niedawno zespół nagrał swoją pierwszą płytę pt.: „Jak jo pójde na rynecek”. Utwory z najnowszej płyty będziecie mogli usłyszeć podczas koncertu plenerowego 31 lipca w Karsznicach.

Wakacyjną zabawę o 22.00 zakończy dyskoteka z dj Probi.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w ,,Święcie Kwiatów” i ustawieniem swojego stoiska, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Zgłoszeń możecie dokonywać: osobiście, drogą elektroniczną na adres: filia.mdk.zdunskawola@gmail.com bądź listownie: Filia Miejskiego Domu Kultury, ul. 1-go Maja 5-7, 98-220 Zduńska Wola.

Kartę zgłoszenia możecie pobrać tutaj —–>KARTA ZGŁOSZENIA 2021

Jeśli macie pytania, służymy pomocą pod nr tel. 43 823 31 90 lub 691447310.

Letni Festiwal Kulturalny ,,Leżaki 2021″

 

27 czerwca ruszyła druga edycja Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″.
Jest to cykl wakacyjnych koncertów plenerowych w różnych przestrzeniach Zduńskiej Woli: w Parku Miejskim, przy Zalewie Kępina i w Karsznicach.
– W tegorocznej edycji zaplanowaliśmy 10 wydarzeń artystycznych. Co tydzień proponujemy mieszkańcom Zduńskiej Woli różnorodny repertuar. Będzie duża dawka dobrej muzyki dla każdego. Do współpracy zaprosiliśmy artystów związanych z naszym miastem – podkreśla Paweł Perdek, dyrektor MDK.
Jako pierwszy na wyspie w Parku Miejskim wystąpił Stellarnotes czyli Maciej Szustak – porywająca fuzja rock’n’rolla, rapu i bluesa.
Artysta, mimo młodego wieku, współpracował już choćby z legendą jazzu, Michałem Urbaniakiem.
W tym roku miał premierę jego nowy album „Dochodzi Północ”. Ta płyta to porządna dawka energii i emocji. Jedyny w swoim rodzaju BluesRap, połączenie gitarowego brzmienia z zabawą beatboxem i mądrymi tekstami.
Stellarnotes gra sam na wszystkich instrumentach. Zapętla na żywo melodie, tworząc unikatowe brzmienia, o czym mogliście się przekonać podczas koncertu.
To był jedyny w swoim rodzaju „One-Man Band”.

4 lipca zaprosiliśmy Was na Kępinę. Wystąpił zespół KU KU, czyli spełnienie prywatnych marzeń Aleksandry Denkowicz, założycielki zespołu.

Denkowicz wspólnie z grupą przyjaciół z Mateuszem Kowalczykiem, Piotrem Cieślakiem i Wojciechem Potockim z miłości do muzyki i sympatii do dzieci połączyła słowa i dźwięki w piosenki.

Było o wróżkach, żółwiach, kosmicznych podróżach i nadmorskich spacerach. O kuropatwach, lodach i przygodach. Było o sprawach ważnych. Było po prostu pięknie.

 

Letni Festiwal Kulturalny ,,Leżaki 2021″ – wychowankowie PSM, Melanocholy Hill

Szykuje się prawdziwy pokaz talentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli i melancholia – czyli melodie, które dotykają cienkich strun duszy oraz teksty, w których nie brakuje wersów o niepokoju, obawach, ale także nadziei.

Trzecia odsłona Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″ to koncerty wychowanków PSM I i II stopnia oraz koncert ,,Melancholy Hill”.

Uczniowie szkoły muzycznej wystąpią w różnych składach, od solisty do kwartetu. Usłyszymy brzmienie: akordeonu, skrzypiec w połączeniu z fortepianem, fletu z fortepianem. Będzie także śpiew przy akompaniamencie fortepianowym  oraz duet wokalny. Wystąpi tercet wokalny, usłyszymy trąbkę, waltornię, obój, trio muzyczne w składzie: fortepian, skrzypce, wiolonczela oraz kwartet wiolonczelowy.

Koncert wychowanków PSM I i II stopnia rozpocznie się 18 lipca o godzinie 16.00 na wyspie w Parku Miejskim.

– Melancholy Hill to zespół założony pod koniec 2015 roku w Warszawie przez czterech chłopaków, którzy postanowili zdjąć płaszcze utkane z konwenansów i odkryć wrażliwe oblicze swoich osobowości  – podkreśla Michał Oleszczyk, wokalista ,,Melancholy Hill”.

W maju 2016 roku pojawiło się  pierwsze wydawnictwo zespołu – ,,Hello Heaven EP”, które szybko zdobyło uznanie w opiniotwórczych mediach, takich jak Program Trzeci Polskiego Radia czy miesięcznik Teraz Rock.

Następcą ,,Hello Heaven” były single ,,Dym”, ,,Momenty” i ,,Hala Odlotów”, które zapowiadały krążek ,,Stały Niedosyt” wydany w marcu 2019 roku. Płyta znalazła uznanie m.in. u Marka Niedźwieckiego czy ponownie w miesięczniku ,,Teraz Rock”. Od początku działalności zespół zagrał wiele koncertów klubowych i plenerowych, m.in. koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, który emitowany był na żywo w Programie Trzecim Polskiego Radia w audycji Piotra Stelmacha. ,,Melancholy Hill” dzielił jedną scenę z takimi artystami, jak: Kazik i Kwartet ProForma czy Pogodno. Od wydania ,,Stałego Niedosytu” wciąż czują niedosyt i lada chwila zaskoczą nowymi dźwiękami.

Warto więc czekać i warto przyjść 18 lipca o godzinie 18.00 do Parku Miejskiego, by spotkać się z zespołem na żywo!