Co w ulu piszczy?

Z ciężkim sercem, ale spieszymy donieść, że warsztaty o dzikich zapylaczach w ramach projektu ,,Co w ulu piszczy?” odbędą się w innym terminie. Spowodowane jest to oczywiście wprowadzonymi obostrzeniami.
O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Na realizację tego zadania Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Projekt kierujemy do rodzin z dziećmi, ale mogą wziąć w nim udział również dorośli. W ramach przygotowanych działań chcemy zwrócić Waszą uwagę na rolę dzikich zapylaczy w miejskim ekosystemie. Naukowcy alarmują, że od kilku lat mamy do czynienia z masowym ginięciem zapylaczy. To właśnie te owady odgrywają niebagatelną rolę w zapylaniu roślin. Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeżeli znikną pszczoły ludzkości pozostanie pięć lat życia”. Nie dopuścimy do tego!

Dlatego właśnie chcemy uświadamiać mieszkańców Zduńskiej Woli, jak ważne w przyrodzie są pszczoły i wiele gatunków owadów, które wykonują bardzo pożyteczną pracę.

Warsztaty będą podzielone na dwie części. Podczas pierwszej części spotkań warsztatowych eksperci będą opowiadać o bioróżnorodności w miejskim ekosystemie oraz o znaczeniu i roli jaką odgrywają pszczoły i dzikie zapylacze w tym ekosystemie . Podczas drugiej części warsztatów będziemy wspólnie z mieszkańcami wykonywać domki i hotele dla wspomnianych ,,dzikich zapylaczy”, które umieścimy w przestrzeni miasta.

Wspólnie pomożemy sympatycznym trzmielom, murarkom, lepiarkom czy porobnicom. Po naszych warsztatach inaczej spojrzysz na muchówkę, chrząszcza i motyla.

Projekt będzie realizowany wspólnie z mieszkańcami na zduńskowolskich osiedlach, weźmie w nim udział 80 osób.

Zapisy odbywają się poprzez STREFĘ ZAJĘĆ CO W ULU PISZCZY?- warsztaty rodzinne o dzikich zapylaczach – Zajęcia, Kursy online, Warsztaty, Kolonie | Znajdź kurs dla siebie w Strefie Zajęć (strefazajec.pl)

Jeśli chcesz wziąć udział w naszych warsztatach , zapoznaj się z regulaminem, wypełnij deklarację, zgodę na udział i oświadczenie.

Niezbędne dokumenty znajdziesz poniżej:

regulamin

deklaracja

zgoda na udział w warsztatach

oświadczenie o odbieraniu dziecka

Informacje o zapisach tel. 605 503 703.