Etno Piknik już 30 czerwca

5 kwietnia informowaliśmy, że również w tym roku udało nam się pozyskać dofinansowanie z programu EtnoPolska, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zadanie ,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024".

W tym roku spotkamy się ponownie 30 czerwca na Etno Pikniku „Odcienie tradycji”.

Na scenie plenerowej przy Ratuszu wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Zduńskowolanie” oraz zespoły Kożuch, Łysa Góra Akustycznie, Czeremszyna.
Ponadto zaplanowaliśmy sensoryczno – folkową strefę relaksu dla dzieci i młodzieży, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci oraz warsztaty międzypokoleniowe: ceramiczne, florystyczno-zielarskie, hafciarskie i koronkarskie.

Nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich.

W foyer MDK zostanie otwarta wystawa rzeźby ludowej autorstwa Józefa Bogusławskiego i Pawła Olejniczaka.

Zapiszcie datę w kalendarzu i bądźcie z nami.

Tablica  Budzet  Panstwa  60 X40

2024 NCK Dofinans Etnoplska PION RGB