„ETNO PIKNIK – ODCIENIE TRADYCJI” – udało się pozyskać dofinansowanie z NCK!

Taką wiosnę to my lubimy! I to bardzo!  Śpieszymy z radosną dla nas i dla Was informacją.
Pozyskaliśmy 73 000,00 zł na realizację projektu „ETNO PIKNIK – ODCIENIE TRADYCJI”. Projekt został dofinansowany w ramach programu EtnoPolska, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
– W wakacje zaprosimy Was na duże wydarzenie artystyczne z mnóstwem muzyki etnicznej, okraszone etnowarsztatami dla mieszkańców, wystawami i specjalną etnostrefą dla dzieci. Szczegóły poznacie wkrótce – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.
To już drugie duże dofinansowanie, które MDK Zduńska Wola pozyskał w tym roku. Przypomnijmy, że pozyskaliśmy już 180 000,00 zł w programie „Infrastruktura domów kultury”.
—————————–
Do 257 beneficjentów z całej Polski trafi 12 milionów złotych na realizację zadań w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2024, który wychodzi naprzeciw potrzebom społeczności lokalnych i regionalnych pielęgnujących dziedzictwo kulturowe.
EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej oraz uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym. Wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury.
obrazek jest zielony a na nim etno postaci. Grafika dotyczy projektu EtnoPolska.