Ferie zimowe z Ratuszem – 13.01.2020 r. – 24.01.2020 r.

To były dwa tygodnie pełne atrakcji. Dzieci, uczestniczące w zajęciach, przygotowanych przez Miejski Dom Kultury i naszą filię, brały udział w warsztatach plastycznych, tanecznych, gitarowych, muzycznych. Odbyły się również warsztaty zero waste z Małgorzata Gęcą, warsztaty czekoladowe, modelarskie, warsztaty rękodzieła. W planach ferii znalazł się także dwudniowy Turniej Fifa, przygotowany przez Firmę ksiezyc.pl, warsztaty kulinarne z firmą Aves oraz zajęcia sportowe „pod balonem” i wycieczka na baseny termalne do Uniejowa, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Podczas ferii nie zabrakło również wycieczki do Papugarni w Łodzi, „gier bez prądu”, gry survivalowej w terenie zorganizowanej wspólnie z ZHP Zduńska Wola.  W drugim tygodniu ferii wspólnie z PMDK „Na Pięterku” zorganizowaliśmy warsztaty teatralne, które poprowadził sieradzki teatrolog Jerzy Kaszuba.

Na zakończenie ferii odbyła się nietypowa gra, podczas której dzieci wcieliły się w pracowników działów MDK i poznały specyfikę pracy w Ratuszu, a także obejrzały seans familijny „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej.

To był cudownie spędzony czas, pełen kreatywnych, rozwijających dziecięcą wyobraźnię, zajęć!