III edycja ,,U Can Sing” rozstrzygnięta!

Niezwykle wysoki poziom, prezentacje wspaniałych wokalistów z terenu miasta i powiatu zduńskowolskiego w dwóch kategoriach wiekowych oraz wspomnienie muzyka, nauczyciela języka angielskiego i tłumacza Włodka Hechłacza.

Wczoraj odbył się koncert finałowy III Konkursu Piosenki Angielskiej ,,U Can Sing – Woodystock”.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce dwa lata temu. Jej pomysłodawcą był zmarły przedwcześnie Włodek Hechłacz.

Jego autorska rockandrollowa muzyka z mądrymi, przenikliwymi tekstami zawsze będzie brzmiała w naszych sercach . Włodek porozumiewał się, myślał i pisał w dwóch językach: ojczystym polskim i ukochanym angielskim. Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli postanowił kontynuować ideę konkursu, od trzeciej edycji przyjmując nazwę III Konkurs Piosenki Angielskiej im. Włodka Hechłacza „U Can Sing – Woodystock”.

W środę, 19 marca wysłuchaliśmy 17. prezentacji. Laureaci konkursu zostali wyłonieni podczas przesłuchań w dniu 12 marca.

W tej edycji jury w składzie: Martyna Witczak, Beata Zwierzyńska, Marcin Sosnowski i Dariusz Wawrzyniak postanowiło nagrodzić:

w kategorii szkół podstawowych jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

– I miejsce Zuzannie Starzyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Czechach, przygotowanej przez Panią Ariadnę Galewską,
– II miejsce Nataszy Nowickiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Karolinę Bruzik,
– III miejsce Franciszkowi Feterowi ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli, przygotowanego przez Panią Karolinę Bruzik,- wyróżnienie Gabrieli Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach, przygotowanej przez Pana Radosława Kubiaka
– wyróżnienie Karolinie Koźbie ze Szkoły Podstawowej w Prusinowicach, przygotowanej przez Panią Anetę Korzeniewską i Pana Jarosława Kaczmarka.

Ponadto Komisja postanowiła zaprosić do udziału w gali finałowej następujące osoby:
– Natalię Chęcińską ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Elżbietę Witczak,
– Julię Bukowską ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Elżbietę Witczak.

W kategorii szkół ponadpodstawowych jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

– I miejsce Martynie Majchrzak z I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Pana Macieja Janiaka,
– II miejsce Ewie Pierzakowskiej z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, przygotowanej przez Panią Dorotę Gawron,
– III miejsce ex aequo Dianie Jankowskiej – Georgiev z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Marię Szkilnik i Kornelii Lisieckiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Pana Macieja Janiaka,
– wyróżnienie Nikoli Rudeckiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Magdalenę Kałużewską,
– wyróżnienie Martynie Kuś z I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Monikę Józefiak,
– wyróżnienie Roksanie Papuzińskiej z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Emilię Sikorę.

Ponadto Komisja postanowiła zaprosić do wystąpienia podczas Gali Finałowej następujące osoby:
– Alicję Tasarz z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli, przygotowanej przez Panią Magdalenę Kałużewską,
– Karola Kęsika z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, przygotowanego przez Pana Zbigniewa Rudeckiego,
– Zespół „Sikorki” z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli, przygotowany przez Panią Emilię Sikorę.

Serdeczne podziękowania dla żony Włodka – Agnieszki i córki Hanny za obecność na koncercie – to dla nas bardzo ważne, dla przyjaciela zmarłego muzyka – Krzysztofa Suwalda za wzruszający teledysk wspomnieniowy o Woodym.

Serdeczne podziękowania dla naszych jurorów: Martyny Witczak, Beaty Zwierzyńskiej, Marcina Sosnowskiego i Dariusza Wawrzyniaka.

Ukłony za hojność dla naszych sponsorów, którymi w tym roku byli:

Firma księżyc.pl – sprzedająca Internet, telewizję i telefon po światłowodzie.

Firma Norautron – producent elementów elektronicznych i elektromechanicznych

Radosław Michalski – Podcastowe Radio Lokalne,

Zbigniew Skotowski i Florian Tomczyk – Hades Zduńska Wola

ROXANA – producent konfekcji damskiej

Ferax Sp. zo. o. – właściciel marki Gatta. Fundatorem nagród był również Miejski Dom Kultury.

Patronat medialny: Nasze Radio 104,7 fm, Nasze Radio nostalgicznie, nasze.fm Regionalny Portal Informacyjny

Ogromne gratulacje za wspaniałe wykonania i do zobaczenia w przyszłym roku! Byliście niesamowici!

Fot. (AW)