Koncertowe Dni Zduńskiej Woli za nami!

Było koncertowo, muzycznie i rozrywkowo. Mamy nadzieję, że było także bardzo bezpiecznie. Były występy gwiazd zagranicznych i polskich. Koncerty na scenie alternatywnej i ,,za górką”. Trzy dni zabawy przy dźwiękach różnorodnej muzyki dobiegły końca.

Kulminacyjny weekend 14-15-16 czerwca DNI ZDUŃSKIEJ WOLI przeszedł do historii.
Główne koncerty podczas Dni Zduńskiej Woli tradycyjnie rozpoczęliśmy od mocnego tąpnięcia na Scenie Alternatywnej w MDK Ratusz. W piątek, 14 czerwca jako pierwsza publikę rozgrzewała lokalna kapela Reckless Band, następnie bardzo energetyczny koncert dała grupa Jad. Rewelacyjny klimat podczas swojego występu stworzyła zbuntowana orkiestra podwórkowa Hańba, a fanów mocnych dźwięków na pewno zadowolił bardzo energetyczny koncert formacji rosyjsko-włoskiej Svetlanas. Black i death metal były znakiem rozpoznawczym polskiej grupy Pandemonium.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była kapela z Ohio (USA). Na koncert Integrity przyjechali fani z całej Polski. Mamy nadzieję, że tegoroczny lineup  zadowolił nawet najbardziej wybrednych fanów alternatywy.

W sobotę i w niedzielę, 15 i 16 czerwca przenieśliśmy się ,,za górkę” przy ul. prof. dr Tadeusza Kobusiewicza, gdzie odbyły się największe koncerty.
15 czerwca koncerty rozpoczęła grupa After Hours. Później przyszedł czas, na wyczekiwane przez wszystkich gwiazdy. Jako pierwszy na scenie pojawił się polski artysta młodego pokolenia Baranovski. Tuż po, zagrała legendarna brytyjska grupa Red Box. Wieczór tradycyjnie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami z muzyką klubową, którą poprowadził uwielbiany DJ Webster.

Niedziela powitała nas deszczem, ale na czas zabawy przy scenie na szczęście wyszło słońce. Mądrze, z przesłaniem dla całych rodzin pełen wspólnych zabaw i interakcji z publicznością występ, dała grupa Czereśnie. Później sceną zawładnęły kobiety. Usłyszeliśmy piękne kobiece głosy, które ćwiczą w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli: Rezonans i Żywioły. Następnie pod sceną zrobiło się bardzo Brysko. Różowowłosa wokalistka Bryska swoim występem przyciągnęła pod scenę prawdziwe tłumy. Koncertowe Dni Zduńskiej Woli zakończył występ specjalistki od elektronicznych i tanecznych brzmień – Mery Spolsky.

Podczas Dni Zduńskiej Woli nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy strefę animacji i warsztatów ph. ,,Witajcie w naszej bajce – świat kolorów i magii”. Były także pokazy modelarskie sekcji z Miejskiego Domu Kultury, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, handlowe i promocyjne.

Dziękujemy Wam z całego serca  za te wspólne trzy koncertowe DNI.
Naszym zdaniem bardzo udane, staraliśmy się, żeby wszystko zagrało na sto procent.
Bardzo Wam dziękujemy 🙂

Wydarzenie zorganizował Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli we współpracy z Urzędem Miasta Zduńska Wola.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora.

Patronat medialny objęli:
Nasze Radio 104,7 FM, Nasze Radio Nostalgicznie 92,1 FM, nasze.fm regionalny portal informacyjny
Telewizja Kablowa ZW MEDIA
Portal mojazdunskawola.pl

Za współpracę medialną dziękujemy też Jolancie Jeziorskiej.

Dziękujemy naszym partnerom, którymi w tym roku byli:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli,
Miejskie Sieci Cieplne Sp. z o.o. w Zduńskiej Woli,
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. zo.o.  w Zduńskiej Woli
Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. zo.o. w Zduńskiej Woli
Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli
Straż Miejska w Zduńskiej Woli
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli
Inkubator Inicjatyw Społecznych
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli,
Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola,
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zduńskiej Woli
Młodzieżowa Rada Miasta
Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli
Dom Kultury ,,Lokator” w Zduńskiej Woli
Firma Irmirex
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli
Stowarzyszenie Teraz Ja
Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego ,,Sokół”
Zduńska Woda
Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli
Fundacja Kobieta w Rozwoju
Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych

Dziękujemy Firmom, które włączyły się w Dni Zduńskiej Woli 2024

księżyc.pl – Internet i Telewizja po światłowodzie
CUKIERNIA DOLCE VITA
KLIMEKO SP. ZO.O. SP. K.
AVES SP. ZO.O. i Toyota Zduńska Wola
ZWOLTEX SP. ZO.O.
FORTUNA SP. ZO.O.
SKLEP RYBNY „RYBKA”
SKLEP MATUSIAK S.C.
Jeronimo Martins Polska Centrum Dystrybucyjne Sieradz
JAROSŁAW WAWRZYNIAK OPAKOWANIA ARTYKUŁY OZDOBNE
BORG AUTOMOTIVE Sp. zo.o.
IZODOM 2000
NEXERA Multi-Światłowód