Muzyczne połączenie z naturą – koncerty w Ratuszu

Poszukiwanie dawnych melodii, brzmień i spotkanie z duchem natury. Niezwykła energia, słowiański folklor połączony z nowoczesnymi brzmieniami i muzyczna podróż do naszych pierwotnych korzeni. Właśnie tak świętowaliśmy pierwsze dni wiosny w MDK Ratusz!

Na kameralnej scenie wystąpili Stellarnotes z gościem specjalnym Aleksandrą Zawłocką i Echo Rodu.

Stellarnotes (Maciej Szustak) z Aleksandrą Zawłocką – to muzyczna podróż do naszych pierwotnych korzeni w formacie One Man Band. Poszukiwanie dawnych melodii, brzmień i spotkanie z duchem natury.

Stellarnotes swoją muzyką przypomina o starych zwyczajach, jednocześnie wplatając je w harmonie i brzmienia współczesności. To energetyczne połączenie dawnej liry smyczkowej z gitarą elektryczną, sazu z beatboxem, które zabiera nas w szamański świat.

Echo Rodu – projekt muzyczny powstały w ostępach dzikich gór – harmonijne wibracje niesione w organicznych brzmieniach śpiewów oraz dawnych instrumentów (słowiańskiej harfy, liry korbowej, bębnów i innych). Łączy słowiański folklor i plemienne rytmy ze współczesnością – bujającą elektroniką inspirowaną odgłosami przyrody. Całość zanurza w mistycznej aurze prastarych rytuałów i transowych tańców.

Na koncert zaprosiliśmy Was 22 marca w ramach Eksperyment.projekt.

Było nieziemsko! Połączyliśmy się z naturą i przenieśliśmy się do świata fantastyki oraz słowiańsko-nordyckich klimatów!

 

fot. (KM)

Inne artykuły

Przejdź do treści