,,Pamiętnik z powstania warszawskiego” w interpretacji Dominiki Ostałowskiej

Miron Białoszewski bardzo realnie opisał pierwsze dni powstania warszawskiego w swoim utworze, dlatego twórcy niezwykle chętnie sięgają po jego relację losu warszawskich cywilów.

,,Pamiętnik z powstania warszawskiego” w interpretacji Dominiki Ostałowskiej obejrzeliśmy w poniedziałek (11 września) w MDK Ratusz.

Aktorce na scenie towarzyszyli: wiolonczelistka Anna Szczygieł i multiinstrumentalista Dominik Rosłon.

Dominika Ostałowska przeczytała wybrane fragmenty prozy Białoszewskiego, które przywołały obraz powstańczej Warszawy, widziany oczami zwykłego człowieka. Powróciliśmy do czasów powstańczej codzienności, do życia w piwnicach, w kanałach i w kościołach.

Całość dopełniły wizualizacje stworzone z archiwalnych zdjęć. Muzyka na żywo, dźwięki wiolonczeli i pianina silnie oddziaływały na emocje publiczności, która nie kryła swojego wzruszenia w trakcie spektaklu.

Spektakl ,,Pamiętniki z powstania warszawskiego” to współpraca z Fundacją Artchata. Realizacja zadania finansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

fot. (AJ)

 

Inne artykuły

Przejdź do treści