Pełen kultury Festiwal Kultury Miejskiej (17-18-19.09.2021)

– Chcieliśmy pokazać różne oblicza muzyki, sztuki, wizualnej i teatralnej wtłoczonej w przestrzeń miejską, dlatego pomysł organizacji Festiwalu Kultury Miejskiej w centrum miasta ,,na wolności”. To jest doskonałe miejsce do prezentacji różnych przejawów kultury – mówił Paweł Perdek, dyrektor MDK.

,,Na wolności”, na pl. Wolności od piątku do niedzieli (17-19 września) królowała muzyka. Gwiazdami tegorocznego Festiwalu były zespoły: Meek, oh Why?, Jordan Reyne, Mikromusic.

– Chcieliśmy Wam dać namiastkę koncertów, zabawy w centrum miasta, w sercu miasta. Chcieliśmy żebyście poczuli ten muzyczny klimat i rytm – podkreślał w piątkowy wieczór (17 września) Paweł Perdek.

Na scenie plenerowej przed Ratuszem wystąpili też lokalni artyści: Maestro, Maciej Szustak czyli Stellarnotes i Planety. – Taki był nasz zamysł by promować i pokazywać rodzimych muzyków – zaznaczył Paweł Perdek.

Jednym z elementów Festiwalu był również spektakl pt. ,,EkoOpera” w wykonaniu najlepszego teatru ulicznego w Polsce, Teatru Pijana Sypialnia. Spektakl z muzyką na żywo ze względu na niesprzyjającą aurę odbył się w sali widowiskowej Ratusza.

Festiwal Kultury Miejskiej to również Jubileusz 60-lecia Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Koncert urodzinowy pod kierownictwem Andrzeja Wawrzyniaka, odbył się w Kawiarni Literackiej Ratusza. Wystąpili obecni i byli wychowankowie Klubu Piosenki A’PRIORI.

Koncert urodzinowy poprzedziły podziękowania i życzenia.

– Wyrazy szacunku i uznania, podziękowania dla tych wszystkich osób, które bardzo aktywnie włączyły się w działalność Miejskiego Domu Kultury, mam tu na myśli pracowników, instruktorów oraz dyrektorów MDK – mówił Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Konrad Pokora podkreślał, że nie ma chyba zduńskowolanina, który nie zetknąłby się z Miejskim Domem Kultury.

– To wy tworzyliście atmosferę tego miejsca. Powołaliście do życia przestrzeń, gdzie zduńskowolanie przez wiele lat mogli realizować swoje pasje, rozwijać swoje hobby i spełniać swoje artystyczne marzenia. Jesteście wizytówką naszego miasta, jako instytucja. Jesteście wizytówką poprzez dokonania, poprzez sukcesy swoich wychowanków – zaznaczył prezydent.

Pierwsza edycja Festiwalu Kultury Miejskiej dobiegła końca. Mamy nadzieję, że następne będą jeszcze lepsze i jeszcze ciekawsze.