Performatywne Czytanie z Teatrem UTW

Miłosny nastrój wciąż unosi się w Literackiej.

Konstanty Ildefon Gałczyński, Halina Poświatowska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Wisława Szymborska, Władysław Broniewski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Małgorzata Hillar, Jan Twardowski i Bolesław Leśmian. Miłosne wiersze tych znakomitych polskich poetów usłyszeliśmy w Kawiarni Literackiej podczas Performatywnego Czytania – ,,Odkąd Ciebie poznałam… noszę szminkę w kieszeni”.

– Okazją do kolejnego spotkania z polską poezją były walentynki, które obchodziliśmy 14 lutego. Tym razem Teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku podzielił się swoją wrażliwością poetycką i przedstawił w formie performansu miłosne wiersze wybitnych polskich poetów – mówiła Edyta Kulda, opiekun sekcji teatralnej UTW .

Podczas spotkania (16 lutego) wiersze zaprezentowali: Jadwiga Guć, Aleksandra Buchowicz, Urszula Owczarek, Jadwiga Ziółkowska oraz Lech Lewi.