Chcecie z nami napisać opowiadanie? Chcecie wziąć udział w ciekawych warsztatach psiarskich? Chcecie przeczytać współtworzone przez Was opowiadanie w książce?
Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie ,,Podróże jeża spod miasta Zgierza”.

,,Był sobie jeż kolczasty, co czesał się na jeża i mieszkał pod jeżyną w pobliżu miasta Zgierza. Ponieważ w okolicy nie było żadnych jeży, jeż nie miał się z kim bawić i nie miał komu zwierzyć…”.

Znacie wierszowaną bajkę Wandy Chotomskiej ,,Przygody jeża spod miasta Zgierza”?

Jeśli nie, będzie ku temu świetna okazja. Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli przyłączył się do projektu Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu.

Projekt zakłada napisanie, wspólnie z mieszkańcami 10 polskich miast i miejscowości, nowych przygód jeża spod miasta Zgierza, bohatera książki Wandy Chotomskiej. Jedno z opowiadań powstanie również w Zduńskiej Woli.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Skontaktuj się z Joanną Sychniak-Paterek
joanna.sychniak@mdk-zdunskawola.pl

Animatorem działań w naszym mieście będzie Małgorzata Foszpańczyk.
Gwarantujemy ciekawe doświadczenie!

Projekt zdobył dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu ,,Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021″

Podróże jeża spod miasta Zgierza

Znacie wierszowaną bajkę Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”?

Jeśli nie, będzie ku temu świetna okazja. Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli przyłączył się do projektu Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, który jest realizowany ze środków programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Wspólnie z 9 innymi ośrodkami kultury w Polsce, mieszkańcy Zduńskiej Woli napiszą nowe przygody jeża spod miasta Zgierza. To urocze zwierzątko, wyrusza w Polskę i odwiedzi m.in. nasze miasto.

Jeśli chcecie wspólnie z nami napisać nowe przygody jeża i wydać książkę oraz audiobook o nowych przygodach jeża spod miasta Zgierza, koniecznie zgłoście się do nas.

Młodzież zainteresowaną udziałem w projekcie prosimy o kontakt do 30.04 z Joanną Sychniak-Paterek  joanna.sychniak@mdk-zdunskawola.pl

Czekamy na Wasze zgłoszenia!