,,Ratusz inspiruje” – spotkanie z Mateuszem Głuszczyńskim

Tuż za rogiem majówka, więc spieszymy się z podpowiedzią, gdzie warto wybrać się w południowe tereny naszego kraju, by zaliczyć wędrówki po szlakach górskich.

26 kwietnia (piątek) przewodnik górski, zduńskowolanin Mateusz Głuszczyński polecił wiele malowniczych pasm górskich i podpowiedział, jak prawidłowo spakować się na taką wyprawę.

Część jego życia związana jest z górami, jeździ głównie w Beskidy i Pieniny, choć co jakiś czas pojawia się również w Tatrach i w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej. Jeździ na nartach, próbował skiturów, kilka dni spędził na biegówkach, wziął udział w biegu górskim i planuje pobiec po raz kolejny, a kiedyś rekreacyjnie wspinał się w skałkach na Jurze. Dwukrotnie był wolontariuszem przy organizacji biegu górskiego i na rzecz górskich parków narodowych. Rok temu ukończył kurs przewodnicki organizowany przez SKPB Łódź, jest też członkiem zarządu SKPB Łódź. Planuje zdobyć państwowe uprawnienia przewodnickie i dalej rozwijać się w tym kierunku, jak i innych dziedzinach, pośrednio związanych z górami.

Na wydarzenie zaprosiliśmy Was w ramach cyklu ,,Ratusz inspiruje”.

Za ufundowanie nagród dziękujemy Firmie Brubeck, która dostarcza funkcjonalne rozwiązania dla miłośników sportu.

Dziękujemy za spotkanie i inspirującą rozmowę.

Do zobaczenia na szlaku!

 

fot. (SZ)

Inne artykuły

Przejdź do treści