Seniorzy z sekcji wokalnej UTW z nagrodami!

Duży sukces naszych seniorów w XI Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniora „Nutki Złotej Jesieni” w Łęczycy.

W Przeglądzie, który powrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, udział wzięło ponad 270 osób. Wystąpiły zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, kapele ludowe i podwórkowe, soliści, duety i kabarety. W tym gronie znakomicie zaprezentował się Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, który działa pod kierunkiem Zbigniewa Godlewskiego, instruktora muzyki w MDK.

W Kategorii: Zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, duety – 3 miejsce otrzymał Zespół Wokalny UTW w Zduńskiej Woli.

Wyróżnienie otrzymał Duet: Maria Dzierżawska i Henryk Miśkiewicz – również z Zespołu Wokalnego UTW w Zduńskiej Woli.

W kategorii Soliści: 2 miejsce zdobyła Henryka Sosnowska, a 3 miejsce – Henryk Miśkiewicz także z Zespołu Wokalnego UTW w Zduńskiej Woli.

– XI Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora „Nutki Złotej Jesieni” jest jedną z najważniejszych i najpopularniejszych imprez w naszym regionie, gromadząca ludzi z grup nieaktywnych zawodowo – emerytów, rencistów itp. Przegląd ten ma duże znaczenie dla uczestników, którzy nawet w podeszłym wieku mogą spełniać się artystycznie, propagując nierzadko kulturę ludową i folklor swojego regionu. Widzowie również mają doskonałą okazję podziwiać ciekawie prezentujące się zespoły, a także pośpiewać i pobawić się przy muzyce – podkreślają organizatorzy z Domu Kultury w Łęczycy.

Przegląd odbył się 14 maja w Domu Kultury w Łęczycy. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadził liczną grupę uczestników z centralnej Polski.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych seniorów i ich instruktora, Zbigniewa Godlewskiego!
Serdeczne gratulacje jeszcze raz!

Inne artykuły

Przejdź do treści