Spektakl ,,Gradient” na dużym ekranie!

– W porozumieniu z Fundacją Sztukmistrze z Lublina zmieniliśmy formułę projektu TEATR POLSKA i spektakl pt. ,,Gradient” zaprezentowaliśmy na dużym ekranie! Planowaliśmy go z nadzieją na żywy kontakt z widownią – z Wami – mówił przed rozpoczęciem pokazu Paweł Perdek, dyrektor MDK.
Niestety i w tym roku, nie ominęły nas trudności pandemiczne, związane z zachorowaniem na COVID-19 wśród aktorów grupy teatralnej.
Ale na szczęście znaleźliśmy na to sposób i zaprosiliśmy Was na darmowy pokaz spektaklu do Kina Ratusz.
Obejrzeliśmy opowieść o ciałach i o przedmiotach, zatopionych w kojącej umysł muzyce i łagodnych światłach.
Zobaczyliśmy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną, czyli połączenie współczesnego cyrku i tańca.
Artystom towarzyszyła, ożywiona poprzez wizualizacje, kilkumetrowa bryła.
„Gradient” to spektakl, którego struktura stanowi zapis refleksji nad organizmem, w jego biologicznym, jak i społecznym sensie.
Organizm był dla artystów inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stał się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo-skutkowej.
————————————————
Program TEATR POLSKA jest organizowany przez Instytut Teatralny ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.