Sukcesy młodych malarzy z pracowni plastycznej

Młodzi artyści odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

– Cieszymy się ogromnie, dlatego że prace dzieci wysłaliśmy na XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Tradycje Wielkanocne”, którego organizatorem jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów i wracamy z nagrodami – mówi Elżbieta Woźniak, opiekun sekcji plastycznej.

Laureatką II nagrody w kategorii wiekowej 13-16 lat została Eliza Tomczyk (16 lat), a prace Blanki Kowalczyk (10 lat) i Antoniny Żywockiej (10 lat) zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową. Na konkurs nadesłano 1474 prace ze 111 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju oraz 9 zgłoszeń indywidualnych.

– Eliza Tomczyk swoją pracę wykonała poprzez połączenie techniki akwareli oraz rysunku. Praca przedstawia wiejski krajobraz w świątecznym ujęciu z dominującym w tle kościołem oraz rodziną, która idzie ze święconką – podkreśla Elżbieta Woźniak. – Prace, które znajdą się na wystawie pokonkursowej wyróżniają się symboliką, nawiązującą do stroju ludowego oraz świątecznych tradycji, związanych z dyngusem – dodaje.

Zachęcamy Was do obejrzenia wirtualnej wystawy pt. ,,Wielkanocne tradycje”, w której znalazły się nagrodzone prace plastyczne i pozostałe, wykonane przez dzieci z naszego MDKu.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!