Wernisaż wystawy ,,Maroko na moto”

„Maroko na moto”, czyli fotografie z podróży motocyklowej na dwóch kołach przez Europę do Afryki, pojawiły się w filii MDK, os. Karsznice.

Zdjęcia autorstwa Mariusza Kowalczyka, to nowa wystawa, którą zwiedzać możecie od piątku (4 marca).

Podczas uroczystego otwarcia wystawy, poza pięknymi fotografiami, które ukazują zarówno architekturę, przyrodę, jak i obyczaje i mieszkańców Maroka, można było również obejrzeć film z podróży oraz posłuchać interesujących opowieści uczestników wyprawy.

– Podróż motocyklem to odkrywanie zapachów, barw, podziwianie krajobrazów i realny dotyk pustynnego słońca, aż po górskie chłodne klimaty. Wyprawa motocyklowa przez Królestwo Maroka, to niezwykłe doświadczenie skrajności klimatów tego regionu: bogactwa natury, przepychu tradycji i kultury, ale też kraju ubogiego w cywilizację i nowoczesność. Dopełnieniem magii Maroka są ludzie spotkani na trasie czy podczas zwiedzania. Ogromna gościnność i przyjazna atmosfera zewsząd sprawiły, że cały wyjazd stał się niepowtarzalny. Maroko na dwóch kółkach to doskonałe wyzwanie dla każdego motocyklisty – mówił Mariusz Kowalczyk, autor wystawy.

Wyprawa odbyła się we wrześniu 2021 r. i trwała trzy tygodnie. Zorganizowana została indywidualnie. Uczestniczyły w niej cztery osoby na dwóch motocyklach: BMW 1200 GS i BMW K1600. Łączny dystans, która pokonali to ok. 7 tys. km ( w tym przeprawa promem z Francji do portu Tanger Med w Maroko).