,,Wielkanoc na ludowo” – wystawa rękodzieła w ,,Galerii Pasji” w Karsznicach

Świąteczny klimat rodem z dawnej polskiej wsi zagościł w filii MDK w Karsznicach.

,,Wielkanoc na ludowo” – to wystawa rękodzieła inspirowanego naturą i folklorem, autorstwa Wioletty i Witolda Jagiełłów oraz Agaty Lewandowskiej. Świąteczną ekspozycję zwiedzać możecie w ,,Galerii Pasji” od 1 kwietnia.

– W naszej Galerii prezentujemy pisanki wykonane różnymi technikami, zające, kury uszyte z tkanin z recyklingu, koguty malowane na starych deskach, drób wycinany z drewna, wianki i przeróżne kompozycje florystyczne. Ponadto na wystawie zobaczycie: hafty inspirowane łowicką wycinanką, wzory kaszubskie i inne, na poduszkach, serwetach i ubraniach – wymienia Wioletta Jagiełło, współautorka wystawy.

Dużą popularnością wśród mieszkańców Zduńskiej Woli i okolic cieszyła się karsznicka ,,Chata Mikołaja”. Można było w niej poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. To wydarzenie zrodziło pomysł stworzenia ,,Galerii Pasji”, w której pokazujemy zbiory, kolekcje czy rękodzieło regionu.

–  Jeśli coś kolekcjonujecie, koniecznie zgłoście się do nas, a my to pokażemy i ciekawie wyeksponujemy – dodaje Wioletta Jagiełło.

Wystawa dostępna będzie do zwiedzania do 22 kwietnia w godzinach 10.00 – 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

foto: ( filia MDK)

Przejdź do treści