DAREK MALEO MALEJONEK – KONCERT

Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
MDK RATUSZ

Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, Maleo Reggae Rockers, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. Dariusz Maleo Malejoneok zagra dla Was w grudniu.

Maleo, to niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury. Działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 35 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami.

Fundacja Muzyka Świata od lat tworzy wspólnie z Dariuszem Malejonkiem różnego rodzaju projekty muzyczne. Dzięki tej współpracy realizują niezwykłą misję, jaką jest promocja polskiej historii, kultury, edukacji, podtrzymywanie pamięci o polskich bohaterach. Koncerty, płyty, teledyski z milionowymi odsłonami na YouTube, które ,,wryły się” w tkankę kultury masowej.

– W obecnym czasie czujemy potrzebę realizacji tej misji jeszcze bardziej niż wcześniej. Obecne pokolenie młodych Polaków po raz pierwszy w swoim życiu przeżywa tak odczuwalne zmiany społeczne. Polska jako Naród o pięknej, ale i trudnej historii, musi pamiętać o swoich bohaterach, ale również musi wykorzystać swoje doświadczenie do stawienia czoła przyszłości i to ponad wszelkimi podziałami – podkreślają organizatorzy koncertu z Fundacji Muzyka Świata.

– Wspólnie z Maleo przygotowaliśmy projekt koncertowy: ,,Ku pokrzepieniu serc” skierowany do serc Polaków ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia. W oparciu o szeroki repertuar muzyczny znajdujący się w dorobku artysty chcemy dotrzeć do ludzi z przesłaniem prawdziwego odważnego życia. Chcemy, żeby historie, o których śpiewamy były natchnieniem i przykładem dla nas wszystkich jak możemy odważnie żyć, decydować i stawiać czoło nadchodzącym wydarzeniom. Tak żeby z naszej historii czerpać siłę i nadzieję – dodają.

Do współpracy Darek Maleo Malejonek zaprosi wspaniałych muzyków:
Tomek Drozdek T.ETNO – multiinstrumentalista, kompozytor i kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata, znany z takich projektów MUMIO, TULIA – instrumenty etniczne, m.in.: fujary, piszczałki, flety etniczne, drumle, handpan, tank drum, ale również i vocal,
Tomasz Mackiewicz TOMACKI – pianista, kompozytor, aranżer, znany z projektów Panny Wyklęte, Maleo Reggae Rockers – instrumenty klawiszowe: MOOG+Space Echo, KORG Prologue, NORD Electro.
Do współpracy Maleo zaprosi też gości z którymi razem wystąpią na scenie.

Koncert skierowany jest do całych rodzin, ale w sposób szczególny chcemy dotrzeć do polskiej młodzieży poprzez atrakcyjną formę różnogatunkowego koncertu muzycznego. Maleo zaprasza w muzyczną podróż po muzycznych światach: od ambientu, dubu czy etno, zahaczając czasem o free jazzowe wariacje. Podróż naznaczona emocjami ponieważ oparta na improwizacji.

Muzycznie jest to pewnego rodzaju niespodzianka. Oczywiście za całość odpowiedzialny jest Maleo, więc gwarantuje to wysoki poziom brzmienia i odczuć muzycznych natomiast, żeby mniej więcej nakreślić co może się pojawić to oczywiście jest to muzyka reggae, z której Darek jest najbardziej znany, ale również repertuar zespołu 2Tm2,3, projektów historycznych jak np. Panny Wyklęte, Centrum Oporu Cywilnego oraz muzyka rockowa, etno.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na koncert zaprasza Fundacja Muzyka Świata.

12 grudnia, godzina 19:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MDK Ratusz.

Zapraszamy!