,,EMIGRANCI” W REŻYSERII EDYTY KULDY

SALA WIDOWISKOWA
Koszty:
20 ZŁ

Zapraszamy na ponad dwie godziny uśmiechu, a czasem i gorzkiej refleksji.

,,Emigranci” to jedna z wielu jednoaktówek, sztuk teatralnych Sławomira Mrożka. Napisana w 1974 roku i mimo upływu czasu nie straciła na swojej świeżości i aktualności. ,,Teatr Po Godzinach”, pracujący w MDK Ratusz w Zduńskiej Woli, zaprasza na spektakl pełen humoru, absurdu i refleksji nad stanem współczesnego człowieka, jego psychiki i miejsca w świecie.

– Adaptacja tego świetnego tekstu została pozbawiona przez nas wątków i odniesień politycznych, aktualnych dla czasu jej powstawania. Mimo to dniem premiery 13 grudnia wpisuje się w znaczenie tej daty dla nas Polaków. To spektakl o nieuświadomionym zniewoleniu i procesie odzyskiwania wolności przez człowieka. Wiele wybitnych duetów aktorskich na scenie zmagało się z materią tekstu Sławomira Mrożka. W naszym spektaklu Jacek Jastrzębski i Karol Kulda stworzyli dwie świetne kreacje. Warto zobaczyć ich kunszt aktorski na scenie – mówi Edyta Kulda, reżyser, instruktor teatralny i opiekun ,,Teatru Po Godzinach”.

Przypomnijmy, że ,,Teatr Po Godzinach” pracuje w MDK Ratusz od października 2021 roku. Tworzą go dorośli pasjonaci sztuki teatralnej. Grupa ma za sobą bardzo udaną premierę ,,Serenady” według jednoaktówki Sławomira Mrożka, którą na życzenie widzów prezentowała dwa razy.

Na ,,Emigrantów” zapraszamy 13 grudnia o godzinie 18:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bilety: 20 zł do nabycia w kasie MDK i online: https://bit.ly/3OMlP46