FINISAŻ WYSTAWY PRAC DOROTY KUŚMIERCZAK-SKOTNICKIEJ

Kiedy:
26 październik 2023@17:00 – 18:00
2023-10-26T17:00:00+02:00
2023-10-26T18:00:00+02:00
Gdzie:
KAWIARNIA LITERACKA

Zachęcamy do oglądania nowej wystawy. Dorota Kuśmierczak-Skotnicka, sieradzka artystka prezentuje swoje prace w ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka.

Wystawa, to kolejny etap w twórczości artystki.

– Tym razem skupiam się na grze barw, które mają bezwzględny wpływ na nasze emocje. Kolory mogą dodać energii, jak również stłumić uczucia, wszystko zależy od tego jak zostaną użyte… Najlepiej możemy to zobaczyć w otaczającej naturze, która dodaje sił i pozytywnie nastraja do życia – mówi Dorota Kuśmierczak-Skotnicka.

Właśnie taki cel obrała artystka podczas tworzenia swoich obrazów, które wisząc na ścianach mają swymi barwami sprawiać przyjemność i ukojenie.

Malarka ma nadzieję, że udało się jej ten cel osiągnąć… jednak sami musicie się przekonać 🙂 Dlatego zachęcamy Was do odwiedzania wystawy w Kawiarni Literackiej. Prace oglądać będziecie mogli do 31 października.

A na spotkanie z malarką zapraszamy 26 października o godz. 17:00. Na ten dzień zaplanowaliśmy finisaż, czyli uroczyste zakończenie wystawy.

Dorota Kuśmierczak-Skotnicka, to artystka urodzona 1982 roku w Sieradzu.
Nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. Pracuje również ze słuchaczami Sieradzkiego Uniwersytecie III Wieku. Udziela prywatnych lekcji zdolnej młodzieży aspirującej do wyższych uczelni artystycznych (Akademia Sztuk Pięknych, Architektura, Wzornictwo i inne)
Jest inicjatorką wielu warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych w powiecie sieradzkim, a także projektantką. Przez wiele lat współpracowała ze zduńskowolską fabryką rajstop i skarpet Wola i Gatta. Uczyła również młodzież w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.

Inne artykuły

Przejdź do treści