II ZDUŃSKOWOLSKIE DNI SENIORA

Kiedy:
26 sierpień 2022, 10:00 – 28 sierpień 2022, 19:00
2022-08-26T10:00:00+02:00
2022-08-28T19:00:00+02:00
Gdzie:
ZDUŃSKA WOLA

Będzie mnóstwo atrakcji sportowych, występy, koncerty, spotkania i zabawa pod chmurką.

Wielkimi krokami zbliżają się II Zduńskowolskie Dni Seniora.

Dni Seniora – to czas  spotkań i aktywności nie tylko ruchowej, ale i artystycznej.

W tym roku wydarzenie potrwa trzy dni.
– Zapraszamy nie tylko seniorów, ale wszystkich mieszkańców Zduńskiej Woli i regionu do wspólnego    spędzenia    czasu wolnego w dniach 26, 27 i 28 sierpnia – mówi Maria Donat, przewodnicząca Zduńskowolskiej Rady Seniorów. – Jest to nasze wspólne święto, podczas którego możemy zaprezentować  swoje umiejętności, pasje i zainteresowania. Wiek zgodnie z metryką, nie powinien nas  wykluczać z bycia aktywnymi w każdej dziedzinie życia. Senior,  to  osoba aktywnie wpływająca na otaczającą rzeczywistość i środowisko. Pamiętajmy, że ktoś  poza rodzicami, musi  dzieci, a później wnuki nauczyć tego, co kiedyś było i  zmobilizować do marzeń, żeby w przyszłości było lepiej. Warto przyjść i uczestniczyć w Zduńskowolskich Dniach Seniora 26-27-28 sierpnia – dodaje przewodnicząca Rady Seniorów.

– Seniorzy pełnią w lokalnym środowisku bardzo ważną rolę. Są stałymi odbiorcami naszych wydarzeń. Stanowią bardzo liczną grupą, która uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chcemy, by osoby starsze poczuły się jedną wielką rodziną, jedną społecznością. Dlatego, z myślą o nich, wspólnie ze Zduńskowolską Radą Seniorów i innymi organizacjami seniorskimi, już po raz drugi, przygotowujemy Zduńskowolskie Dni Seniora podkreśla – Paweł Perdek, dyrektor MDK. – Te wydarzenia pokażą, że jest miejsce dla seniorów w naszym mieście, że mają możliwość współtworzenia wydarzeń kulturalnych – dodaje.

W piątek, 26 sierpnia, zaprosimy seniorów na wydarzenia sportowe. Seniorzy będą mogli spróbować swoich sił    w  różnych   sportowo-rekreacyjnych konkurencjach. Będzie pokaz brydża tradycyjnego i sportowego, zajęcia pn. ,,Zdrowy kręgosłup”, gimnastyka, gra w molkky, nordic walking, zawody pływackie dla seniorów 65+ oraz aqua spinning i aqua aerobik. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a najlepsi medale za I, II lub III miejsce.

W sobotę, 27 sierpnia, spotkamy się na pikniku przed Miejskim Domem Kultury Ratusz. zapraszamy na wiele ciekawych spotkań i atrakcji, które będą   działy się na terenie wokół MDK Ratusz.

Na scenie plenerowej zaprezentują się tancerze Studia Tańca ,,Arabesque”, wychowankowie Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, artyści z Miejskiego Domu Kultury, sekcja wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Formacja Taneczna ,,Ladies Dance”, wokalistka Maria Dzierżawska. Gwiazdą wieczoru będzie śpiewaczka operowa, sopranistka – Danuta Dudzińska. Sobotę zakończy wieczorna potańcówka przy ,,piosenkach wiecznie młodych”, którą poprowadzi dj Webster.

Teren wokół Ratusza od godziny 15.00 do 19.00 wypełnią stoiska wystawiennicze, punkty informacyjne, animacje, gry i zabawy. Będą z nami przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, Awangardy – medycznych szkół policealnych. Będzie można skorzystać z porad dietetyka ,,Linia Zdrowia”, porad kosmetycznych i wykonać badanie przesiewowe cukru i cholesterolu. Będą animacje, gry i zabawy z Happy Kids, warsztaty rzeźby i wycinanki. Będzie stoisko sekcji rękodzieła i sekcji malarstwa UTW w Zduńskiej Woli, sekcja modelarstwa MDK w Zduńskiej Woli oraz stoiska gastronomiczne (odpłatnie) i wiele innych.
Niedzielę (28 sierpnia) rozpoczniemy aktywnie, na sportowo – rajdem rowerowym. Trasa do pokonania to Zduńska Wola – Prusinowice – Zduńska Wola (wyjazd spod MDK Ratusz 9:00, zbiórka 8:50).

Trzeci dzień Zduńskowolskich Dni Seniora zakończymy wyjątkowym spotkaniem. Ze śpiewakiem operowym, autorem kilku książek naukowych oraz własnej biografii ,,Z Rodziną i śpiewem – moja droga przez życie”, której duże fragmenty poświęcone są młodzieńczym latom artysty, spędzonym w rodzinnym mieście – Zduńskiej Woli – z prof. Wiesławem Bednarkiem. Spotkanie zaplanowaliśmy w sali kameralnej MDK Ratusz 28 sierpnia o godzinie 17.00 (wejściówki na spotkanie do odbioru w kasie od 16 sierpnia).

Od 26 sierpnia do 23 września zapraszamy do oglądania wystawy prac  plastycznych wykonanych pod kierunkiem malarza Andrzeja Siewierskiego przez  uczestników warsztatów malarskich. MDK Ratusz, hol na I piętrze.
II Zduńskowolskie Dni Seniora odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta Zduńska Wola, Zduńskowolska Rada Seniorów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Zduńska Woda, Dom Kultury ,,Lokator” w Zduńskiej Woli.

Partnerami wydarzenia są: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży w Zduńskiej Woli, Linia Zdrowia – porady dietetyczne, Fitness Club Family Center, Awangarda – medyczne szkoły policealne, ZUS, Studio Tańca ,,Arabesque”, Brydżowy Klub Zduńskowolski Lokator, Grupa Animacyjna HAPPY KIDS Sieradz, Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Krajowa Administracja Skarbowa, Stowarzyszenie ,,Biegam Bo Lubię”, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko Powiatowy w Zduńskiej Woli.

Poniżej  dokumenty do pobrania:

Klauzula informacyjna Aktywny Senior MOSiR

OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA aktywny senior MOSiR

REGULAMIN Aktywny Senior MOSiR

zgoda na udostępnianie wizerunku aktywny senior MOSiR

Regulamin – Rajd rowerowy Prusinowice 28 sierpnia 2022

Regulamin- zawody pływackie dla Seniorów 65+

 

Inne artykuły

Przejdź do treści