,,JZZOWA JAZDA PO ŁÓDZKIEM” – BEZPŁATNE WARSZTATY MUZYCZNE I KONCERT

Kiedy:
12 kwiecień 2024@17:00 – 20:00
2024-04-12T17:00:00+02:00
2024-04-12T20:00:00+02:00
Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
MDK RATUSZ

 

Wiemy, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się wśród Was warsztaty muzyczne. Mamy nową, ciekawą propozycję. W ramach współpracy z Łódzkim Domem Kultury zapraszamy Was na wojewódzkie warsztaty słuchania muzyki improwizowanej. Będą to warsztaty połączone z koncertem, czyli „JAZZOWA JAZDA PO ŁÓDZKIEM”.

Jazzowa jazda to cykl ciekawych wykładów i koncertów wprowadzających słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej.

– Chcemy pokazać jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa. Jazz jest sztuką interakcji, zarówno tej zespołowej, ale szczególnie tej interakcji z słuchaczem. Zaprosimy uczestników do muzycznego warsztatu jazzowego. Wyjaśnimy, co w tym jazzie się w ogóle dzieje, na co skierować nasze uszy i jak powinniśmy słuchać jazzu żeby czerpać radość – podkreślają organizatorzy z Łódzkiego Domu Kultury.

Warsztaty poprowadzi słynny gitarzysta jazzowy dr hab. Marek Kądziela – Kierownik Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Współprowadzącymi będą Kacper Kaźmierski ( perkusja ), Michał Rutkowski (kontrabas ), Julia Oleksa ( saksofon ).

Jazzowa Jazda wprowadzi słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej. Muzycy będą chcieli pokazać, jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa.

Jazz jest sztuką interakcji zarówno zespołowej, jak i interakcji ze słuchaczem.

Warsztaty odbędą się w dniu 12 kwietnia 2024 r. w sali kameralnej MDK i będą się składały z 3 części:

17:00 Pierwsza część będzie audiowizualną prezentacją pt. ,,Bardzo krótka historia jazzu”, która w zwięzły i obrazowy sposób przybliży ewolucję muzyki jazzowej od jej początków po jazz współczesny.

18:00 Druga część warsztatów będzie dotyczyć tego jak słuchać muzyki jazzowej. W tej części zespół zaprezentuje style i metody wykonawcze oraz przebieg pracy nad repertuarem, prezentując te elementy w zrozumiały dla słuchacza sposób.

19:00 Warsztaty zwieńczy koncert Marka Kądzieli oraz ,,Łódzkiej grupy jazzowej”, studentów i absolwentów Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. (Czas trwania koncertu ok. 60 min.)

Zapraszamy do wzięcia udziału w całym cyklu. Warsztaty skierowane są dla każdego, kto chciałby spędzić z nami kilka godzin, odkrywając piękno muzyki jazzowej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MDK Ratusz.

Organizatorem cyklu „JAZZOWA JAZDA PO ŁÓDZKIEM” jest Łódzki Dom Kultury, współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

Inne artykuły

Przejdź do treści