KONCERT GRINDHOUSE

Gdzie:
FABRYCZNA | KUCHNIA i KULTURA ul. DĄBROWSKIEGO 29
FABRYCZNA KUCHNIA i KULTURA

Pochodzą z Australii. Grają widowiskowo. Grają muzykę alternatywną, gitarową, ocierającą się o punk rock, skate punk i do tego bardzo oryginalnie wyglądają.

Zespół GRINDHOUSE wystąpi w Zduńskiej Woli. Będzie to jedyny koncert w Polsce.

– Słoneczna muzyka, muzyka z polotem i pomimo że punk rockowa, to przyswajalna dla szerszego grona odbiorców, tak naprawdę dla każdego. To będzie melodyjny i skoczny punk. Wakacyjny i słoneczny, jak Kalifornia i Australia. Na pewno zadowoleni będą ci, co uwielbiają takie klimaty, jak jeżdżenie na deskorolce po mieście czy windsurfing – tak zapowiada letni koncert Paweł Perdek, dyrektor MDK w Zduńskiej Woli.

Zapraszamy na koncert australijskiej grupy GIRINDHOUSE w ramach projektu ,,Miasto Muzyka”.

– ,,Miasto Muzyka” to nowy projekt, w którym chcemy przybliżyć mieszkańcom Zduńskiej Woli wyjątkowe miejsca. Miejsca z duszą i ciekawą historią. Zaprosimy Was na wydarzenia artystyczne organizowane w przestrzeni miejskiej naszego miasta. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy tego lata, będzie ulica Fabryczna. Warto przypomnieć, że ulica Fabryczna została gruntownie wyremontowana z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola i przeszła ogromną przemianę, a w sierpniu 2019 r. obchodziła swoje święto. Fabryczna to wąska uliczka między ulicami Juliusza i Dąbrowskiego w centrum miasta. Pomysłodawczynią renowacji tego miejsca była Pani Zenobia Radwańska. To miejsce ożyło i panuje tu niesamowity klimat. Stąd pomysł, żeby wspólnie z partnerem: ,,Fabryczna | kuchnia i kultura” zorganizować, właśnie w tym miejscu, wakacyjny koncert australijskiego zespołu GRINDHOUSE – informuje dyrektor MDK.

– Podobnie, jak w przypadku ,,Letniego Festiwalu Kulturalnego LEŻAKI” czy np. koncertów poetyckich wychodzimy na zewnątrz z MDK Ratusz przy pl. Wolności. W ubiegłych latach wydarzenia organizowaliśmy w Parku Miejskim, przy Zbiorniku Kępina, koncerty poezji śpiewanej w Kawiarni Jurydyka, a projekcje filmowe na parkingu przy ul. Sieradzkiej. W tym roku postanowiliśmy przenieść się do starej pofabrycznej przestrzeni – dodaje Paweł Perdek.

Zespół GRINDHOUSE powstał w 2014 r. w Melbourne. 28 lipca br. wyruszył w trasę koncertową po Europie ,,Euro Tour 2022”. Koncert w Zduńskiej Woli będzie jedynym koncertem tej grupy w Polsce.

– Wszystkie występy GRINDHOUSE cieszą się ogromną popularnością, a atmosferę, która panuje podczas koncertów zespołu, porównać można z klimatem, którego już doświadczaliśmy podczas żywiołowego koncertu grupy IGNITE (17 czerwca w MDK Ratusz) – mówi dyrektor Perdek.

Koncert zespołu GRINDHOUSE odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 19.30 w plenerze. Fabryczna | kuchnia i kultura, ul. Dąbrowskiego 29.

Wstęp wolny!