ŚWIĘTO KWIATÓW i… muzyki 2024

Kiedy:
27 lipiec 2024@18:00 – 28 lipiec 2024@21:30
2024-07-27T18:00:00+02:00
2024-07-28T21:30:00+02:00
Gdzie:
os. Karsznice

Święto Kwiatów na os. Karsznice, to już tradycja. Wszyscy czekamy na to największe w naszej okolicy kwiatowe wydarzenie. W tym roku spotkamy się 27 i 28 lipca, już po raz szesnasty. Będą koncerty, atrakcje dla najmłodszych i oczywiście część handlowo-kwiatowa.

Tego pachnącego kwiatowego weekendu nie wolno przegapić. Pod koniec lipca obowiązkowo spotykamy się na os. Karsznice. To właśnie tam odbędzie się 16. edycja Święta Kwiatów.

W tym roku na pewno nie zabraknie najróżniejszych kolorowych roślin i będzie również bardzo muzycznie. To wyjątkowa okazja do integracji środowiska lokalnego, posłuchania dobrej muzyki i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

– Impreza plenerowa ,Święto Kwiatów stała się bardzo popularna wśród sympatyków roślin, nie tylko z naszego miasta, ale również z regionu. To już tradycja, że pod koniec lipca spotykamy się w na os. Karsznice. To jedna z propozycji letniego wypoczynku naszej placówki, skierowana do zduńskowolan. To również wspaniała okazja do integracji środowiska lokalnego, posłuchania dobrej muzyki, do tanecznej zabawy oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu – mówi Joanna Sychniak-Paterek, zastępca dyrektora i kierownik filii MDK.

,Święto Kwiatów zaplanowane jest na 27 i 28 lipca na os. Karsznice w Zduńskiej Woli.
W sobotę, 27 lipca odbędą się koncerty na scenie plenerowej przy filii Miejskiego Domu Kultury. Wystąpią zespoły muzyczne prezentujące różne gatunki muzyczne: Marika & Band, Bitter Sugar, Tabula Raza i Elita Łódzkiej Aglomeracji.

– Jest to inicjatywa kontynuowana przez mieszkańców os. Karsznice, która swój początek miała podczas Jubileuszu 90-lecia osiedla – dodaje Joanna Sychniak-Paterek.

W niedzielę, 28 lipca zaplanowany jest targ kwiatowo-handlowy na terenie zielonym, przy zbiegu ulic: Leśmiana i Okrzei (przy górce). Zaproszeni zostali: producenci i handlowcy roślin, a w szczególności kwiatów, ziół, drzewek, nasion, krzewów, naturalnych kosmetyków na bazie ziół i olejów naturalnych, stoiska z artykułami związanymi z pielęgnacją roślin, a także firmy zajmujące się architekturą ogrodową i wyposażeniem ogrodów. Mamy nadzieję, że pojawią się także producenci miodu i wyposażenia pasiek oraz naturalnych przypraw i herbat ziołowych.

Wciąż można się do nas zgłaszać.

Wszystkich  zainteresowanych naszą ofertą prosimy o rezerwację stoisk. Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną na adres: paulina.wawrzyniak@mdk-zdunskawola.pl
Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj: Karta zgłoszenia ,,Święto Kwiatów 2024”

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty na konto organizatora!

Szczegóły tutaj: Zaproszenie dla wystawców ,,Święto Kwiatów 2024 r.”

W godzinach popołudniowych najmłodsi będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, grach, zabawach oraz spotkaniach w specjalnie przygotowanej strefie relaksu. Na scenie przy filii wystąpi iluzjonista Damian Spętany, a na zakończenie Święta Kwiatów późnym popołudniem, zaprosimy mieszkańców na koncerty zespołów: Nocny Patrol z repertuarem zespołu Maanam i legendarnej grupy Rezerwat.

Nie zabraknie także dmuchańców, waty cukrowej, lodów i cateringu.

Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.
Patronat medialny: Nasze Radio 104,7 FM, Nasze Radio Nostalgicznie 92,1 FM, nasze.fm regionalny portal informacyjny.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli

Program wydarzenia do pobrania tutaj: Program Święto Kwiatów

 

REZERWAT
Początki tworzenia się zespołu, to trudny okres stanu wojennego rok 1981r. Pierwsze próby ze względu na stan wojenny odbywały się w domach muzyków. Na początku spotykali się w trójkę: Andrzej Adamiak, Wiktor Daraszkiewicz i Mariusz Jeremus. W tym okresie zespół czekał na perkusistę Piotra Mikołajczyka, odbywającego obowiązkową służbę wojskową. Mikołajczyk po wyjściu z wojska dołączył do tworzącego się zespołu. Pół roku później Wiktor Daraszkiewicz zaproponował kolegom, Pawła Zbigniewa Nikodemskigo instrumenty klawiszowe.
Nazwa zespołu w dużej części odnosiła się do ówczesnej sytuacji w Polsce. Pierwszy koncert zespołu Rezerwat odbył się w Łodzi podczas Festiwalu Rockowisko w 1982r, na którym zespół zajął jednogłośnie pierwsze miejsce. Nagrodą były nagrania w studiu muzycznym Polskiego Radia, obecnie imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Właśnie tam zespół zarejestrował dwa utwory pt. „Obserwator” i ,,Histeria”, które szybko stały się przebojami i zaczęły zajmować wysokie pozycje na listach przebojów w rozgłośniach radiowych, zwłaszcza w popularnej w tamtym czasie ,,Trójce”, w Programie Trzecim Polskiego Radia. W tym samym czasie popularny już zespół Rezerwat, zagrał wspólną trasę po Polsce z angielskim zespołem Classix Nouveaux.
Rok później 1983/4 wydana została pierwsza płyta pt. „Rezerwat”, która rozeszła się w setkach tysięcy egzemplarzy. W 1987 r zespół wydał drugą płytę pt. ,,Serce””, na której znalazła się między innymi kompozycja pt. ,,Zaopiekuj się mną””. Ten utwór okazał się wielkim przebojem i bardzo ważnym nagraniem dla wielu osób, nie tylko w naszym kraju. Przez następne lata Rezerwat głównie wydawał muzykę na singlach.
Obecnie zespół wydał nowego singla pt. „Hejnał”. W planach zespołu jest nagranie nowej płyty i zagranie promocyjnej trasy z okazji 40-lecia zespołu Rezerwat.

Obecny skład zespołu Rezerwat:
Zbyszek Bieniak – wokal
Wiktor Daraszkiewicz – gitara
Dariusz „Kacper” Kacprzak – gitara basowa
Kacper Sławomir Kacprzak – perkusja
Marcin Jagieło – klawisze

Utwory zespołu zostały wykorzystane w filmach pt. ,,Co lubią tygrysy”, ,,To my”, ,,Pręgi”, ,,Teraz ja”, ,,Rojst” oraz ,,Taxi A”.

NOCNY PATROL
Na sezon 2024 przygotowaliśmy repertuar legendarnego zespołu Maanam. Nasz repertuar to najbardziej znane i lubiane utwory tego zespołu. Głównym celem jest oddanie na scenie ducha i energii twórczości zespołu Maanam, porywając przy tym widzów i słuchaczy w podróż po najważniejszych kompozycjach polskiego rocka. Wierzymy, że zagwarantujemy Państwa publiczności dobrą zabawę prezentując kilkanaście najlepiej znanych i uwielbianych utworów!

Iluzjonista Damian Spętany – zaczął swoją przygodę z iluzją dawno temu jako mały chłopiec, gdy oglądał telewizyjne show Davida Copperfielda. Jest półfinalistą znanego programu telewizyjnego ,,Mam Talent”. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Z wykształcenia inżynier Technologii Chemicznych ze specjalizacją Chemia Organiczna oraz magister Zarządzania ze specjalnością Zarządzanie Własnym Przedsiębiorstwem. Zadowolenie klienta to dla niego podstawa i to tym kieruje się przygotowując swoje show.

Uczestniczył w wielu seminariach zagranicznych sław dziedziny iluzji:

David Stone – seminarium poświęcone odwracaniu uwagi, oraz luźnemu i żartobliwemu podejściu do prezentacji.
Juan Mayoral- Seminarium poświęcone iluzji scenicznej.
Bernard Bilis- Seminarium poświęcone iluzji karcianej.
Julius Frack- Seminarium dotyczące podejścia do iluzji i ogólnego sposobu prezentacji oraz wykreowaniu własnego stylu.
Axel Hecklau- Seminarium dotyczące profesjonalnego podejścia i demonstrowania sztuk iluzji.

..Z każdego seminarium wyniosłem ważne informacje, które pozwoliły mi stworzyć jedyne i niepowtarzalne show. Nawiązałem również współpracę z Teatrem Nowym w Łodzi, gdzie występowałem podczas inscenizacji „Balu w Operze” w reżyserii Lecha Raczaka i Darii Anfelli”, mówi Damian Spętany.

Marika & Band powstał stosunkowo niedawno, bo zaledwie miesiąc temu – ale każdemu z jego członków muzyka towarzyszy od najmłodszych lat. Ja swoją drogę rozpoczęłam od nauki gry na pianinie. Z czasem doszedł wokal, który stał się moją pasją, która towarzyszy mi do dziś. To dzięki niemu mogę wyrazić swoje uczucia, emocje i doznania. Zaprezentujemy Państwu kilka znanych i lubianych coverów w klimacie rock/pop. Nie zabraknie również autorskich kawałków. Serdecznie zapraszamy na Nasz koncert oraz do wspólnej zabawy.

Tabula Raza powstał na przełomie lat 2004/2005. Jest to wybuchowa mieszanka wielu gatunków muzycznych połączonych z niecodziennymi, prześmiewczymi, niejednokrotnie kontrowersyjnymi tekstami. Grupa ludzi o całkowicie odmiennych charakterach połączona w jednym projekcie muzycznym, a to wszystko opatrzone dużą dozą pozytywnego chaosu i energii na scenie.

Inne artykuły

Przejdź do treści