W MDK RATUSZ ZAGRA IRLANDZKI MULTIINSTRUMENTALISTA

Kiedy:
22 wrzesień 2023@20:00 – 21:15
2023-09-22T20:00:00+02:00
2023-09-22T21:15:00+02:00
Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
SALA KAMERALNA

Jules Maxwell wystąpi z kameralnym koncertem w Zduńskiej Woli!

Irlandzki multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów wystąpi w Zduńskiej Woli z kameralnym repertuarem. Usłyszycie zarówno utwory z jego solowych albumów ,,Nocturne” i ,,Cycles”, jak i tradycyjne irlandzkie piosenki. Muzyk wystąpi w ramach letniego projektu ,,Miasto Muzyka”.

– Miasto Muzyka, to letnia inicjatywa, która swoją premierę miała w ubiegłym roku. W ramach projektu zapraszamy mieszkańców na wydarzenia artystyczne organizowane w naszym mieście. W lipcu tego roku zaprosiliśmy do nas legendę punk rocka z południowej Kalifornii. W sali kameralnej zagrała grupa D.I oraz zduńskowolska kapela DELIX. Teraz zaprosiliśmy irlandzkiego multiinstrumentalistę – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.
Jules Maxwell gra na klawiszach w australijskim zespole Dead Can Dance. Nagrywa
także z Lisą Gerrard. Jest twórcą muzyki teatralnej oraz współpracuje z licznymi grupami tanecznymi.

W maju 2021 roku wydał album Burn with Lisa Gerrard. Jego dwa uznane albumy solowe, Nocturnes i Cycles, zostały wydane przez Archangelo Recordings i są to pięknie melancholijne instrumentalne kolekcje, napisane we współpracy z uznanym brytyjskim zespołem tanecznym Vincent Dance Theatre.
Skomponował także cztery piosenki na album Le Mystére des Voix Bulgares Boocheemish 2018 oraz piosenkę First of July, która pojawiła się na debiutanckim albumie Foy Vance Hope.

Jules współpracował także z Duke Special przy wielu nagraniach, przedstawieniach i projektach, w tym przy produkcji Mother Courage w National Theatre w 2009 roku w reżyserii Deborah Warner. Skomponował zbiór piosenek na nadchodzący album Terra Mãe portugalskiej piosenkarki fado Liny Rodrigues.
Praca Maxwella w Shakespeare’s Globe Theatre w Londynie obejmuje produkcję The Merchant of Venice z Jonathanem Pryce’em w 2016 roku oraz Boudikę z Giną McKee w roli głównej w 2017 roku. Stworzył ścieżki dźwiękowe do tańca nowoczesnego dla Wayne’a McGregora, Cathy Marston, Vincent Dance Theatre, Bern Ballet , Skanes Dansteater Malmö, Jasmin Vardimon i Candoco Dance Company, a w 2019 roku jego debiutancka pełnometrażowa opera The Lost Thing została zaprezentowana przez Royal Opera House, Covent Garden.
Jules Maxwell pochodzi z Irlandii, ale obecnie mieszka w Londynie z żoną i synem.

Na koncert zapraszamy 22 września do sali kameralnej MDK Ratusz.
Start: godz. 20.00, wstęp wolny.

BRAK WEJŚCIÓWEK!

Do zobaczenia!

Inne artykuły

Przejdź do treści