WYSTAWA GRAFIK OLAFA GAJEWCZYKA

Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
ZDUŃSKOWOLSKIE CENTRUM INTEGRACJI RATUSZ

Grafiki zduńskowolskiego rysownika Olafa Gajewczyka wypełniły foyer na I piętrze w Ratuszu.

Uroczysty wernisaż z udziałem młodego artysty i zaproszonych gości odbył się 15 listopada w Miejskim Domu Kultury Ratusz.

Olaf Gajewczyk od lat tworzy projekty na tablecie graficznym. Szlifuje swój talent niemal każdego dnia. Skupia się głównie nad tworzeniem postaci.

– Ważne są dla mnie detale i kolory, jak i gra światłocienia. Interesuje mnie głównie forma komiksowa, której fabuła jest humorystyczna i ociera się o absurd – podkreśla Olaf Gajewczyk.

Rysownik tworzy pod pseudonimem artystycznym Glob.

Część jego prac możecie śledzić w social mediach: facebook, instagram (@glob_comics), twitter (@GlobComics).

Artysta publikuje swoje komiksy również na międzynarodowej stronie do zamieszczania komiksów – Webtoon.

Olaf jest uczniem Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Swoją przyszłość wiąże z informatyką oraz zamierza kontynuować rysowanie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Plakaty Olafa Gajewczyka oglądać będziecie mogli do 15 grudnia.

—————————————-

foto: Joanna Gajewczyk i MDK