,,Pastelowy Świat” w MDK Ratusz

Andrzej Siewierski (11.06.1963 – 26.08.2022) – wybitny malarz pastelista, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o specjalizacji grafika i fotografia. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Był pierwszym członkiem Europy i jedynym polskim pastelistą zrzeszonym w Pastel Society of America (Związek Artystów Ameryki). Uczestnik wystaw międzynarodowych i laureat konkursów. Kurator sympozjów artystycznych i wiceprzewodniczący sekcji malarskiej Związku Pracowników Kultury i Sztuki w Ministerstwie Kultury w Warszawie.

Artysta zawitał do Zduńskiej Woli 26 października 2021 r. z inicjatywy Marii Donat – przewodniczącej Zduńskowolskiej Rady Seniorów.

12 listopada 2021 r. w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych odbył się wernisaż pierwszej wystawy ,,Pastelowy świat” w ramach cyklu ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”, gdzie można było obejrzeć prace pierwszych uczniów amatorów i samego artysty.

Wystawa przyciągnęła kolejne zainteresowane osoby i dziś oglądamy ich prace.

,,Pastelowy Świat” w MDK Ratusz (hol na I piętrze) zwiedzać możecie do 23 września.

Zapraszamy!

Druk Plakat A3 RGB