01.12. I 18:00 Rozstrzygnięcie Turnieju Jednego Wiersza ,,O Laur Topoli”

Rekordowa liczba wierszy. Aż 40. autorów nadesłało swoje utwory poetyckie na Turniej Jednego Wiersza ,,O Laur Topoli”.

Przypomnijmy, że celem Turnieju jest wyłonienie nowych talentów poetyckich.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie w jednej kategorii wiekowej: młodzież i dorośli 15-25 lat.

Każdy z uczestników miał za zadanie przesłać jeden wiersz nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, opatrzony godłem (godło to pseudonim, inna nazwa niż nazwisko i imię).

W tym roku w Turnieju wzięła udział rekordowa liczba osób. Wpłynęło 40 wierszy. Utwory oceni komisja złożona z członków Klubu Literackiego „Topola” w składzie: Tadeusz Zawadowski, Anna Andych i Lilla Latus.

Rozstrzygnięcie Turnieju i wręczenie nagród odbędzie się 1 grudnia w Kawiarni Literackiej MDK Ratusz o godz. 18.00.

Oprócz ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, zaplanowaliśmy także spotkanie autorskie poetów: Małgorzaty Skwarek – Gałęski i Ryszarda Krauze.

Małgorzata Skwarek-Gałęska – łodzianka. Organizuje spotkania literackie w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Katamaran Literacki i Stolik Poetycki a także Biesiady Literackie i Zloty Poetów. Prowadzi warsztaty, spotkania, koncerty, Dyskusyjne Kluby Książki. Uczestniczy w pracach jury konkursów literackich, recytatorskich, krasomówczych, piosenki poetyckiej i czytelniczych. Wydała kilkanaście zbiorów wierszy. Nagrodzona m.in.: odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ryszard Krauze –  łodzianin. W 1980 roku rozpoczął występy indywidualne i od razu otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki (za oryginalne propozycje estradowe) oraz Nagrodę Publiczności na III Spotkaniach Twórców i Wykonawców Piosenki Amatorskiej w Myśliborzu. W latach osiemdziesiątych zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień, z czego najbardziej (poza nagrodą w Myśliborzu) ceni sobie I miejsce (w 1988 roku) i Grand Prix (w 1989) na Akademickim Przeglądzie Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej. Za działalność opozycyjną (jako były członek NZS-u) został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2010 r.). Wspólnie z poetką Małgorzatą Skwarek-Gałęską stworzył kameralny, wciąż aktualizowany, bardzo dobrze oceniany przez publiczność, program poetycko muzyczny pt. „Bajgosie i Limerynie”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

TURNIEJ 1 WIERSZA Rozstrzygniecie

Inne artykuły

Przejdź do treści